artykuł seriale

Liceum i mordercza gra | Jesienią w CANAL+ drugi sezon „Belfra”

Kto widział poprzedni sezon „Belfra”, ten wie, że w drugiej odsłonie serialu główny bohater trafi do Wrocławia. CANAL+ ogłosił właśnie nazwiska kolejnych aktorów, którzy – oprócz Macieja Stuhra – zagrają w tej produkcji.

Pierwszy sezon serialu był telewizyjnym wydarzeniem – otrzymał nawet nagrodę Orłów 2017 za najlepszy serial fabularny. Duża w tym zasługa Macieja Stuhra, który zmierzył się z niejednoznaczną postacią nauczyciela języka polskiego, Pawła Zawadzkiego, rzuconego na prowincję tuż po zabójstwie jednej z uczennic. Za scenariusz odpowiadali wtedy Monka Powalisz i sam Jakub Żulczyk. Tym razem oficjalne grono scenarzystów rozszerzono o Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima.

Jak wynika z informacji prasowej producenta, tytułowy belfer tym razem podejmie pracę w jednym z prestiżowych  liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole  wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi bowiem do tragedii. Pojawi się wiele pytań, na które nie będzie odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a  Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

W nowym mieście Zalewski spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną (znaną z „Ostatniej rodziny”), Mirosława Haniszewskiego („Jestem mordercą”, „Amok”), Aleksandrę Domańską („Ambassada”, „Volta”), Krystiana Pestę, Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik.

Na ekranie zobaczymy również jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia – Philippe’a Tłokińskiego. Aktor zagrał główną rolę w filmie Marcina Bortkiewicza „Noc Walpurgi”, który został wyróżniony Nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz nagrodzony za scenariusz na Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych „Młodzi i film”. Ponadto do obsady dołączył także Stefan Pawłowski, starszy brat znanego z pierwszego sezonu Józefa Pawłowskiego. Widzowie znają go m.in. z filmu „Jack Strong”.
Kluczowe role – poza Stuhrem – zagrają Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Szymon Piotr Warszawski.

Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Sezon drugi „Belfra” CANAL+ pokaże jesienią.

 

Przeczytaj także: Sekrety SB i ofiara „dobrej zmiany” | Z Piotrem Bojarskim rozmawia Przemysław Poznański

%d bloggers like this: