artykuł

Scenariusz „Fantastycznych zwierząt…” ukaże się po polsku | Za wydanie odpowiada Media Rodzina

Fani Harry’ego Pottera i świata stworzonego przez J.K. Rowling mogą znów zacierać ręce z radości – Media Rodzina ogłosiła właśnie, że w marcu 2017 r. wyda książkę zawierającą scenariusz filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. A premiera filmu już w ten piątek.

scenario
http://www.pottermore.com

Scenariusz filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu, autorstwa J.K. Rowling, ale podpisanego nazwiskiem Newta Skamandera. Ta książka poświęcona jest wszystkim magicznym stworzeniom występującym w świecie opowieści o Harrym Potterze. Z lektury tej książki możemy się dowiedzieć co jedzą smoki, dlaczego tak groźne są feniksy i wiele innych fascynujących stworzeniach, o których nasi ulubieni bohaterowie uczą się na lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami.

Film „Fantastyczne zwierzęta…” to jednak zupełnie inna bajka.  W 2013 roku J.K. Rowling podpisała z Warner Bros umowę na napisanie scenariusza nowej serii filmowej, która opowie o Newcie Skamanderze i wydarzeniach, które doprowadziły do napisania jego podręcznika. Akcja rozpoczyna się siedemdziesiąt lat przed akcją książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” i jest to pierwszy z pięciu zaplanowanych filmów. Newt Skamander, słynny magizoolog, na krótko przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Jego pobyt w Nowym Jorku przebiegłby prawdopodobnie bez komplikacji, gdyby nie pewien niemag (jak nazywają mugoli Amerykanie) imieniem Jacob, a także zagubiona magiczna walizka i ucieczka kilku zwierząt Newta. Wszystko to oznacza niezliczone kłopoty zarówno dla świata czarodziejów, jak i niemagów.

W filmie występują m.in. Eddie Redmayne, Colin Farrell, Ron Perlman, John Voight i Johnny Depp. Reżyseruje David Yates, reżyser czterech ostatnich filmów z serii o Harrym Potterze.

Książka, która opublikuje Media Rodzina, zawierać będzie pełną wersję scenariusza filmu.  Polskie wydanie scenariusza planowane jest na marzec 2017. Światowa premiera filmu wyprodukowanego przez Warner Bros. Pictures odbędzie się 18 listopada 2016.

Jak zaznacza wydawca, każda nowa publikacja ze świata czarodziejów autorstwa J.K. Rowling jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a debiut autorki w roli scenarzystki gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. „Jesteśmy pewni, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie filmem w Polsce i na świecie, scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii”, czytamy w oświadczeniu Media Rodzina.

Przeczytaj także: Magia słów, magia czynów | Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga

 

%d bloggers like this: