artykuł seriale

Serial „Zimowy monarcha” na podstawie powieści Bernarda Cornwella |  Od 6 października w HBO Max

„Zimowy monarcha”, odważna i krwawa opowieść o legendach arturiańskich, zrealizowana na podstawie powieści Bernarda Cornwella już od 6 października w HBO Max.

„Zimowy monarcha”, fot. HBO Max

„Zimowy monarcha” to nowe spojrzenie na dobrze wszystkim znaną historię króla Artura. Akcja serialu rozgrywa się na długo przed zjednoczeniem Wielkiej Brytanii, w brutalnej krainie walczących frakcji i plemion. Serial opowiada historię Artura Pendragona, który z wyrzutka zostaje legendarnym wojownikiem i przywódcą. 

Serial powstał na podstawie pierwszego tomu trylogii „The Warlord Chronicles” Bernarda Cornwella. Autor buduje wielowątkowy świat, w którym narratorem jest Derfel, jeden z wojowników Artura. Pierwsza księga i pierwszy sezon serialu opowiadają o tym, jak po śmierci Uthera, króla Wielkiej Brytanii, kraj pogrąża się w chaosie. Dziedzicem Uthera jest maleńkie dziecko. Artur, jego wujek, zostaje jednym z opiekunów chłopca. Przyszły władca walczy nie tylko z brytyjskimi królestwami, ale również Sasami, którzy najeżdżają Wielką Brytanię. W jaki sposób Artur doprowadzi do zjednoczenia plemion i zbudowania własnej legendy?

„Zimowy monarcha”, fot. HBO Max

Obsada: Iain De Caestecker (Arthur), Stuart Campbell (Derfel), Ellie James (Nimue), Nathaniel Martello -White (Merlin), Uther (Eddie Marsan), Steven Elder (Bedwin), Daniel Ings (Owain), Valene Kane (Morgan) i inni. 

Premiera pierwszego sezonu serialu „Zimowy monarcha” już w piątek 6 października w HBO Max.

„Zimowy monarcha”, fot. HBO Max

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: