artykuł

Ruszył Empik Selfpublishing | Nowe miejsce dla autorów

Empik uruchomił platformę selpublishingową. Autorzy mogą wydać swoje książki w formatach ebooka, audiobooka i książki papierowej.

Autorzy znajdą także na platformie porady ekspertów, materiały edukacyjne i szereg usług dodatkowych oferowanych przez Empik, jak i partnerów zewnętrznych ― takich jak redakcja, korekta, projekt okładki czy nagranie audiobooka. To odpowiedź Empiku na silny globalny trend selfpublishingu i kolejny ważny krok w konsekwentnej strategii rozwoju Grupy w segmencie wydawniczym. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat liczba tytułów wydanych samodzielnie przez autorów wzrosła na świecie trzycyfrowo.

Platforma selpublishingowa Empiku pozwoli autorom dotrzeć do klientów Empik.com i użytkowników aplikacji Empik Go. To pierwsza tego typu platforma w Polsce oferująca tak szeroką, bezpośrednią dystrybucję – w końcu w skali miesiąca Empik.com odwiedza nawet 10 milionów klientów (Gemius/Mediapanel, grudzień 2022), a z aplikacji Empik Go korzysta niemal 350 tys. słuchaczy i czytelników miesięcznie.

Empik Selfpublishing oferuje różnorodne warianty publikacji, pozostawiając twórcom pełną swobodę w kwestiach takich jak wygląd okładki, forma, treść czy data wydania. Wydawcą książki jest sam autor, stąd cały proces, od strony kreatywnej po wydawniczą, a także prawa autorskie zostają po stronie twórcy. Rolą Empiku w tym procesie jest natomiast zapewnienie szerokiej dystrybucji i technologicznego wsparcia, a w przyszłości również możliwości promocji. Więcej informacji i szczegóły usługi Empik Selfpublishing dostępne są na stronie: Selfpublishing.empik.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: