artykuł

SeeYA dla młodzieży i młodych dorosłych | Nowy imprint Czarnej Owcy

Debiutuje wydawnictwo SeeYA, imprint Czarnej Owcy, stworzony „z potrzeby wydawania wartościowych książek dla młodzieży i młodych dorosłych, ale też zapewnienia im świetnej rozrywki”.

SeeYA będzie poruszać kwestie związane z wchodzeniem w dorosłość, ale nie tylko: relacje z rodziną i przyjaciółmi, odkrywanie własnej tożsamości i seksualności, wybór drogi życiowej, odnajdywanie się w społeczeństwie, radzenie sobie z problemami czy chorobami. Ma też zapewnić humor i dobrą zabawę. Wydawnictwo planuje wydawać wszystkie gatunki i rodzaje, od fantastyki po romanse, od retellingów klasyki, poprzez fluffy i hurt/comfort, do humorystycznych przygodówek. Wszystko, co przykuje uwagę, rozbawi, okaże się wartościowe – sprawi, że będziemy chcieli Wam to pokazać – informuje Wydawnictwo.

Zacznijmy od „Mallroy”

Wydawnictwo debiutuje już w tym miesiącu, od Mallaroy, przygodowej, pełnej humoru historii o szkole magii, opowieści o niezwykłych bliźniaczkach. Na barki zmiennokształtnej Alei spadnie obowiązek ratowania całego rodzaju, Erin będzie zaś musiała w sekrecie zająć jej miejsce w tajemniczym Mallaroy. Trudniejsze od nauki okaże się jednak opanowanie pragnienia pocięcia lidera wampirzej elity piłą mechaniczną… a to dopiero początek kłopotów.

Powieść niektórzy mogą znać z Wattpada, gdzie uzyskała 1,6 miliona wyświetleń, została jednak przeredagowana przez autorkę, więc i dla dawnych fanów szykują się niespodzianki! Ze względu na objętość została podzielona na trzy tomy – kolejnych części wyczekujcie już latem i jesienią.

Wakacje to Albertalli i Janovsky

W czerwcu ukaże się książka znanej i lubianej autorki, Becky Albertalli – Kate in waiting. Kate i Anderson to nierozłączni przyjaciele, problem pojawia się jednak, gdy oboje zakochują się w tym samym chłopaku. Czy ich relacja przetrwa tę próbę? Książkę dodatkowo polecamy fanom musicali – próby do spektaklu są tu istotnym wątkiem.

Lipiec przyniesie romans idealny na wakacje, powieść Timothy’ego Janovsky’ego Never been kissed, pomiędzy Wrenem, studentem filmoznawstwa, a jego byłym przyjacielem, Dedrickiem. Wren skończył dwadzieścia dwa lata i nigdy się nie całował ani nie miał chłopaka. Po przyjęciu urodzinowym wstawiony wysyła maile do swoich byłych obiektów westchnień. Część nie dociera do adresatów, Dedrick jednak nie tylko czyta wiadomość, ale również na nią odpisuje… Nie do końca pomaga to jednak przełamać wyczuwalne pomiędzy chłopakami napięcie. Dedrickiem targają wątpliwości co do swojej orientacji, Wren natomiast zastanawia się, czy wyznać, że jest demiseksualny.

Powrót Mallaroy”, a wrzesień przygodowo i politycznie

W sierpniu ukaże się kolejny tom Mallaroy, a we wrześniu ukaże się A Strange and Stubborn Endurance Foz Meadows ― przygodowa i polityczna historia z wątkiem traumy, realizująca motyw hurt/comfort. Velasin, syn wpływowego lorda, musi zawrzeć małżeństwo polityczne. Poselstwo, widząc jego opory, proponuje, aby zamiast niedoszłej narzeczonej poślubił jej brata. Jego przyszły mąż nie wie jednak, że Velasin zmaga się z traumą na skutek gwałtu – dodatkowo w jego własnym kraju nie dzieje się najlepiej. Ktoś próbuje przejąć władzę, a jego małżonek nie jest w dobrym stanie psychicznym…

Październik, czyli Payback’s a Witch

W październiku czeka Was hit TikToka, Payback’s a Witch, opowieść o Emmeline Harlow, dziedziczce starożytnego rodu czarownic. Emmeline powraca do rodzinnego Thistle Grove, które opuściła przed laty po bolesnym rozstaniu z chłopakiem. Wraz z Garethem Blackmore’em porzuciła też magię, i tak nigdy niebędącą jej mocną stroną. Nadchodzi jednak turniej wiedźmich rodów, mający wyłonić rządzącego miastem, a Harlowowie zawsze pełnili w nim funkcję arbitrów. Po spotkaniu z Linden, przyjaciółką z dzieciństwa, oraz piękną i inteligentną Talią, Emmeline odkrywa, że Gareth ją okłamał. Czy położą kres dominacji Blackmore’ów?

Nie pozostaje zatem czytelnikom nic innego, niż czekać na kolejne publikacje spod znaku SeeYA. Z ciekawością będziemy się przyglądali kolejnym pozycjom wydawniczym spod tego znaku.

Źródło; komunikat prasowy seeYA

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d