artykuł

„Prawo matki” Przemysława Piotrowskiego będzie sfilmowane | Opus Film kupił prawa

Firma producencka Opus Film kupiła prawa do ekranizacji najnowszej powieści Przemysława Piotrowskiego, „Prawo matki”.

„I tak, stało się – prawa do ekranizacji cyklu, który otwiera „Prawo matki”, zostały sprzedane, a Luta Karabina za jakiś czas powinna zagościć na ekranach. Zakupiła je wytwórnia filmowa Opus Film Piotra Dzięcioła – odpowiedzialnego za kilkadziesiąt produkcji, w tym oskarową „Idę” czy takie hitowe seriale jak „Klangor” i „Kruk”” – pisze na Facebooku Przemysław Piotrowski. Jak dodaje, na razie nie może zdradzić nic więcej, ale „wierzy w ten projekt jak w żaden wcześniej”.

Czekając na ekranizację obejrzyj nasz film o „Prawie matki” 👇

Jak pisaliśmy w naszej recenzji Przemysław Piotrowski zabiera nas w „Prawie matki” na fabularny rollercoaster, napędzany tyleż rodzicielską miłością, ile desperacją, złością, nienawiścią wobec tych, którzy przedkładają swe przestępcze interesy nad ludzką krzywdę. Ta książka wciąga od pierwszych scen i do końca trzyma w napięciu. I nic dziwnego: autor odwołuje się tu bowiem do jednej z największych traum, jakie stają się nierzadko naszym udziałem – do poczucia bezsilności, oferując jednocześnie fabularne rozwiązania niosące ze sobą szansę na to, że nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji dobro  może pokonać zło. Zwłaszcza, gdy dobro reprezentowane jest przez zdesperowaną matkę, której przyjdzie ratować dziecko. 

Z komunikatu prasowego Wydawnictwa Czarna Owca wynika, że umowa została podpisana 21 lutego w Łodzi i dotyczy sprzedaży praw do ekranizacji pierwszego tomu najnowszej serii bestsellerowego autora.

„Prawo matki”, które miało premierę w listopadzie ubiegłego roku, zostało świetnie przyjęte nie tylko przez czytelników, ale również przez krytyków . Nowa seria Przemysława Piotrowskiego, prezentuje nową wartość na polskiej scenie powieści kryminalnych i sensacyjnych. „Rynek czekał na taką bohaterkę, jak Luta Karabina – silną kobietę, i bezkompromisową matkę, i bezwzględną mścicielkę” – czytamy w komunikacie.

„Premiera kolejnego tomu serii planowana jest na jesień tego roku”, dodaje cytowany w komunikacie Marek Korczak, Dyrektor Wydawnictwa Czarna Owca.

Przeczytaj naszą recenzję powieści 👇

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: