artykuł

Powstaje gra na podstawie prozy Olgi Tokaczuk | „Ibru” to detektywistyczne RPG

Powstaje gra „Ibru” według powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata”. Są już pieniądze na opracowanie prototypu. Za produkcję odpowiada firma Sundog.

Pierwsze informacje o planach realizacji gry pojawiły się w marcu zeszłego roku. Sundog to młode studio deweloperskie, ale prowadzone przez osoby doświadczone w branży gier. Jak chwali się firma na swojej stronie, członkowie zespołu odgrywali wcześniej znaczącą rolę w produkcji m.in. takich gier jak „Dying Light 2”, „Sniper Ghost Warrior 3” czy „Paradise Lost”.

Współzałożycielką Sundoga, akcjonariuszką i szefową rady nadzorczej jest Olga Tokarczuk. I to jej książka, „Anna In w grobowcach świata” staje się podstawą gry „Ibru”. Ma to być to detektywistyczna gra RPG FPP osadzona w wyjątkowym świecie science-fantasy, w którym podstawę rzeczywistości stanowią zarówno boska magia i futurystyczna technologia.

„Anna In w grobowcach świata” (2006) to opowieść, którapokazuje we współczesnej odsłonie jeden z najstarszych mitów w historii ludzkości. Ponadczasowa, metafizyczna i zarazem głęboko ludzka powieść, którą Olga Tokarczuk uważa za bodaj najważniejszą w swojej twórczości.

Powieść przetwarza sumeryjski mit o bogini Inannie, która zstąpiła do świata zmarłych, by pokonać śmierć. Tokarczuk przeniosła ponadczasową, uniwersalną strukturę mitu o cykliczności życia i śmierci w abstrakcyjno-futurystyczne realia wielopoziomowego megalopolis, tworząc zakorzenioną w archetypach jedną z najbardziej niezwykłych fantastycznych wizji przyszłości w polskiej literaturze pięknej.  

Gra „Ibru” rozpoczyna się w ponadczasowym mieście Ibru, wraz ze zniknięciem Inanny – sumeryjskiej bogini miłości, płodności i wojny. Jej nagła nieobecność powoduje, że świat stopniowo pogrąża się w chaosie i ruinie.

Jak pisze portal Gram.pl, deweloperzy gry potwierdzili, że udało im się zebrać w styczniu 1,48 mln zł od inwestorów. Pieniądze mają być przeznaczone na opracowanie prototypu gry, ale firma planuje kolejną emisje akcji, by zebrać budżet produkcyjny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: