artykuł

Pierwszy maszynopis „Podpalacza” na aukcji | Wojciech Chmielarz dla Ukraińców

Nie przegapcie! Pierwszy maszynopis „Podpalacza” Wojciecha Chmielarza, z ręcznymi notatkami autora, można teraz kupić na aukcji internetowej. Pieniądze wesprą organizację charytatywną Pogoń Ruska i przeznaczone będą na zakup leków dla ukraińskich placówek medycznych.

„Ponad dziesięć lat temu stałem się Prawdziwym Pisarzem, kiedy na księgarskich półkach pojawiła się „Podpalacz”. Ale to był finisz długiej drogi. Na zdjęciu widzicie Państwo pierwszą wersję tej powieści. Pierwszego, wydrukowanego „Podpalacza”. Z mnóstwem moich notatek na marginesach, poprawek, wykreślonych i dopisanych odręcznie zdań. Tutaj się zaczął „Podpalacz”, a więc i podróż, która mnie zaprowadziła do miejsca, w którym jestem dzisiaj. Jedna z moich najcenniejszych pisarskich pamiątek. I teraz wystawiam ją na licytację” – pisze Wojciech Chmielarz na Facebooku.

Pieniądze z aukcji trafią do stowarzyszenia Pogoń Ruska. To organizacja charytatywna, która kupi za nie leki dla placówek medycznych w Ukrainie. LINK DO AUKCJI. Na razie zebrano 1150 zł.

„Co Państwo dostaniecie, jeśli zdecydujecie się zalicytować? „Podpalacza” w jego najbardziej surowej formie. Bez poprawek redaktorskich, bez korekty. Ale za to z mnóstwem odręcznych poprawek. Zajrzycie Państwo prosto do pisarskiej kuchni. A przy okazji pomożecie Ukrainie i Ukraińcom. Pieniądze pójdą na zbiórkę na leki, czyli dosłownie będzie Państwo ratować ludzkie życie” – zachęca Chmielarz.

Pisarz podkreśla, że doskonale zna organizację, dla której zbiera pieniądze i jej ufa od dłuższego czasu wspiera. „Dlaczego? W wielkim skrócie – bo w walce dobra ze złem, trzeba wspierać tych dobrych. A ludzie z Pogoni Ruskiej to właśnie robią” – pisze autor „Podpalacza”.

„Podpalacz” to literacki debiut Wojciecha Chmielarza, jednego z najważniejszych dziś autorów prozy kryminalnej w Polsce. To też pierwsza część cyklu z kultowym dziś dla wielu czytelników komisarzem Jakubem Mortką.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: