recenzja wideo

Catriona Ward, Sundial | Recezuje Jakub Hinc [WIDEO]

Catriona Ward opowiada nam o sile przetrwania i o pomagającej przetrwać miłości. Meandruje przy tym między gatunkowymi schematami, prowadząc swoją bohaterkę drogą od dzieciństwa spędzonego na ranczu zagubionym gdzieś na pustyni Mojave, do dorosłości, oznaczającej zmierzenie się z demonami przeszłości. „Sundial” recenzuje Jakub Hinc.

OBEJRZYJCIE RECENZJĘ 👇

Bohaterka powieści, Rob, wraz ze swoim mężem Irvingiem, mieszkają w schludnym domu na przedmieściach. On jest wykładowcą miejscowego uniwersytetu, ona przykładną panią domu, która po odchowaniu dziewczynek postawa wrócić do pracy w szkole. Rob spełnia tym samym swoje marzenie mieszkania w ślicznym domku z trawnikiem, przed którym jej dzieci, wraz z dzieciakami sąsiadów, wspólnie mogły się bawić na uliczkach dojazdowych, wspólnie dorastać i a potem wieść przykładne życie klasy średniej.

Jednak pomiędzy Irvingiem a Rob, rodzicami nastoletniej Callie i dziewięcioletniej Annie od dawna zdaje się nic nie funkcjonuje tak jak powinno. Nawet nie chodzi o to, że Irving jest bezustannie uwikłany w przygodne romanse. O to też, ale niepokój bohaterki osiąga swój punkt kulminacyjny w chwili, gdy kobieta odkrywa, że jej starsza córka zbiera kości zmarłych zwierząt i poszeptuje przy tym coś po kątach, gdy myśli, że nikt jej nie widzi.

Catriona Ward, Sundial
Przełożyła: Martyna Tomczak
Czwarta Strona, Poznań 24 sierpnia 2022
ISBN: 9788367624724

%d