nasz patronat

„Wróciło” Justyny Stanisz pod naszym patronatem | Dziś premiera

Już dziś w księgarniach internetowych i stacjonarnych znajdziecie powieść Justyny Stanisz „Wróciło”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Book Edit. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Justyna Stanisz jest dwukrotną laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne i uczestniczką warsztatów literackich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Akcja jej książki rozgrywa się we Wrocławiu, gdzie przypadkowo splatają się losy trzech rodzin, a początek wzajemnych zależności sięga epidemii ospy z 1963 r., tworząc mroczną atmosferę wieloznacznych sytuacji.

Życie Ewy Dębskiej skomplikowało się, kiedy otrzymała starą willę, gdzie w ogrodzie znaleziono szkielet kobiety. To uruchamia całą lawinę tragicznych wydarzeń, których początek sięga do czasów epidemii ospy w 1963 roku. Giną kolejne kobiety, a sama doktor Dębska zostaje napadnięta w ogrodowej alejce przed willą.

Bezradna policja w celu ustalenia tożsamości ofiary w końcu przekazuje komunikaty do mediów. Z ogromnej liczby zgłoszeń Wolski i Mrówa wybierają dwie kobiety, najbardziej pasujące do rysopisu sporządzonego przez eksperta. Odpowiedź daje analiza porównawcza DNA. Ale to dopiero pierwszy krok na drodze do odkrycia sprawcy. Co łączy pochowaną przy fontannie kobietę z obecnymi morderstwami młodych kobiet? 

%d bloggers like this: