In Memoriam

Nie żyje Maria Nurowska | Pisarka miała 77 lat

3 lutego zmarła Maria Nurowska. Autorka „Panien i wdów”, Hiszpańskich oczu” i „Pamiętnika znalezionego w Katyniu”, miała 77 lat.

Maria Nurowska, fot. na podstawie Wikimedia Commons

Maria Nurowska napisała kilkadziesiąt powieści i sztuk teatralnych, w tym powieści biograficzne O Ryszardzie Kuklińskim „Mój przyjaciel zdrajca” i Krystynie Skarbek „Miłośnica”.

W żegnającej ja notce na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka czytamy: „Maria Nurowska była jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. „Hiszpańskie oczy”, „Listy miłości” (…), „Księżyc nad Zakopanem”, a w ostatnich latach „Drzwi do piekła”, „Dom na krawędzi”, „Wariatkę z Komańczy”, „Bohaterowie są zmęczeni”, „Dziesięć godzin” i „Pamiętnik znaleziony w Katyniu”. Jej książki zostały wydane w kilkudziesięciu krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Była też m.in. autorką sagi „Panny i wdowy” (1991), wydanej również w wersji rozszerzonej jako „Wiek samotności” (1996), napisanej na podstawie jej scenariusza do serialu w reż. Janusza Zaorskiego.

%d bloggers like this: