artykuł seriale

„The Rings of Power” | Serial według Tolkiena ma tytuł

Pojawiły się długo oczekiwane informacje o serialu platformy streamingowej Prime Video, opartego na świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Wreszcie znamy tytuł produkcji.

Już nie „Władca Pierścieni”, jak zapowiadano, gdy serial wchodził dopiero w fazę produkcji, ale „Lord of the Rings: The Rings of Power” (czyli Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy).  

Nic dziwnego, że krótki filmik promujący serial o takim tytule rozpoczyna się od doskonale znanego czytelnikom J.R.R. Tolkiena motta: „Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem, / Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach, / Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych, / Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie / W krainie Mordor, gdzie zaległy cienie (tłum. Maria Skibniewska).  

Wiadomo już, że serial przeniesie nas do Drugiej Ery Śródziemia. Oznacza to, że zobaczymy historię rozgrywającą się tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” Tolkiena, choć oczywiście garściami czerpiącą z prozy twórcy Śródziemia. Druga Era to czas liczony od zniszczenia Morgotha aż do upadku Saurona, pokonanego przez Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi. To wtedy właśnie wykuto tytułowe Pierścienie Władzy.

Data premiery jest już znana od pewnego czasu, dziś ją potwierdzono: „Nowa era rozpoczyna się 2 września 2022. Podróż do Śródziemia z „Władcą Pierścieni: Pierścieniami Władzy” – czytamy w informacji na Facebooku.

W przytoczonym wcześniej oficjalnym streszczeniu serialu czytamy, że twórcy serialu przeniosą nas do epoki:

„(…) w której wykuwano wielkie mocarstwa, królestwa wznosiły się do chwały i popadały w ruinę, (…) a najczarniejsza postać, jaka kiedykolwiek wyszła spod pióra Tolkiena, groziła, że pokryje cały świat ciemnością”.

Wraz z bohaterami – wśród których spotkamy z pewnością Galadrielę i Elronda oraz Saurona – znajdziemy się w majestatycznych lasach elfickiego Lindonu, wyspiarskim królestwie Numenoru, ale także w najdalszych zakątkach znanego świata, leżących gdzieś na marginesach map.

Pierwsza informacja o planowanym serialu pojawiła się w 2017 roku. Serial jest planowany jako minimum 5 sezonów, a pierwszy z nich – według serwisu imdb.com ma mieć 8 odcinków.

Przeczytaj także:

%d