artykuł

Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu | W styczniu w HBO GO

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson oraz inni aktorzy kultowych filmów o Harrym Potterze, zrealizowanych na podstawie powieści J.K. Rowling, powracają. Specjalny program „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” już w styczniu w HBO GO.

Program specjalny powstał z okazji 20. rocznicy premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Wśród wyjątkowych gości, którzy znaleźli się w programie, są: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Granger) oraz Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Robbie Coltrane (Hagrid), Ralph Fiennes (Voldemort), Jason Isaacs (Luciusz Malfoy), Gary Oldman (Syriusz Black), Imelda Staunton (Dolores Umbridge), Tom Felton (Draco Malfoy), James Phelps (Fred Weasley), Oliver Phelps (George Weasley), Mark Williams (Arthur Weasley), Bonnie Wright (Ginny Weasley), Alfred Enoch (Dean Thomas), Matthew Lewis (Neville Longbottom), Evanna Lynch (Luna Lovegood), Ian Hart (profesor Quirrell), reżyser Chris Columbus i wielu innych.

Jubileuszowy program specjalny Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu przybliży zakulisowe historie związane z powstawaniem produkcji, a także, dzięki specjalnie nagranym na tę okoliczność wywiadom i rozmowom między aktorami, zabierze widzów w podróż pełną magii i wspomnień o jednej z najbardziej kochanych filmowych serii wszech czasów.

– To była niesamowita podróż od czasu debiutu filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Obserwowanie jak ewoluował on w niezwykłe uniwersum, było co najmniej magiczne – mów, cytowany w komunikacie prasowym, Tom Ascheim, President, Warner Bros. Global Kids, Young Adults and Classics. – To jubileuszowe  spotkanie jest hołdem dla wszystkich osób, na życiu których ten kulturowy fenomen wywarł istotny wpływ – od utalentowanej obsady i ekipy, która włożyła swoje serce i duszę w tę niezwykłą serię filmową, po pełnych pasji fanów, którzy 20 lat później podtrzymują ducha czarodziejskiego świata”.

Rupert Grint, Emma Watson i Daniel Radcliffe, fot. HBO Polska/materiały prasowe

–  Przy tej niesamowitej grupie aktorów w powietrzu unosi się magia, kiedy wszyscy wracają tak jakby do domu – do oryginalnych planów zdjęciowych i dekoracji Hogwartu, gdzie zaczęli 20 lat temu. Ich podekscytowanie, gdy przygotowują się do zabrania swoich fanów w bardzo wyjątkową i osobistą dla nich podróż przez historię kręcenia serii filmów, jest wyraźnie wyczuwalne – powiedziała w komunikacie producentka wykonawcza Casey Patterson.

Program Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu wyprodukowany został przez Warner Bros. Unscripted Television we współpracy z Warner Horizon w studio Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter. 

Dokładna data premiery programu w Polsce nie została podana. Wiadomo, że obejrzymy go w styczniu, na platformie HBO GO w styczniu.

Przeczytaj także:

%d bloggers like this: