fragment książki

„Szpital dla psychopatów” Stephena Seagera | Przeczytaj fragment książki

„Po drugiej stronie dostrzegłem twarz: złe oblicze ze stalowym, twardym spojrzeniem. Próbowałem się odwrócić, ale nie potrafiłem. To przez te oczy – płonące niewidocznym ogniem, skrytym za czernią źrenic. Poczułem, że włosy zjeżyły mi się na karku, a wzdłuż kręgosłupa przebiegł mi zimny dreszcz. Było to takie samo uczucie, jakie ma człowiek, gdy przemierza niebezpieczną część miasta i nagle za plecami słyszy kroki”. Przeczytajcie fragment książki Stephena Seagera „Szpital dla psychopatów”, wydanej przez wydawnictwo Filia.

PRZECZYTAJ FRAGMENT (KLIKNIJ W OBRAZEK) 👇

Kim jest Stephen Seager, a właściwie doktor Stephen Seger? To znany psychiatra, autor m.in. głośnej książki „Psychopaci”, w której opisał swoją pracę w kalifornijskim szpitalu psychiatrycznym Gorman State, powszechnie nazywanym Gomorą.  

Tutaj – w „Szpitalu dla psychopatów” poznajemy go jednak jako psychiatrę początkującego, odbywającego roczny staż w szpitalu dla umysłowo chorych w Los Angeles. Szpitalu, zwanym… Śmietnikiem, służącym mieszkańcom dzielnicy dla najuboższych. Getta, oddalonego o czterdzieści kilometrów od słynnego Beverly Hills, a jednak będącego światem możliwie najbardziej pozbawionym tamtego blichtru i bogactwa.

Obejrzyjcie naszą recenzję:

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: