artykuł

„Za nami wszystkimi” Marcina Dudzińskiego pod naszym patronatem | Premiera 10 marca

Już 10 marca nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukaże się powieść Marcina Dudzińskiego „Za nami wszystkimi” – trzeci tom trylogii Profanum. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Autor rozwiązuje losy bohaterów powieści „Przeciwko bratu” oraz „Z moich kości”.

Częstochowie wciąż nie dane jest zaznać spokoju. Mimo skandalu i wcześniejszych zarzutów biskup Stanisław Walter wciąż pociąga za sznurki. Jego brat, komendant miejski policji Jerzy Walter, zniknął bez śladu, a wraz z nim brutalna tajemnica jego przeszłości. Na wolności wciąż pozostaje również seryjny morderca, który terroryzował miasto w upalne lato.

W targanej żywiołami Częstochowie krzyżują się losy osób, które próbują powstrzymać panoszące się tam zło. Marek Marczuk chce za wszelką cenę odnaleźć Jerzego i powstrzymać zabójcę. Prokurator Edyta Lichota stara się prowadzić śledztwo w atmosferze coraz większych politycznych nacisków. Alicja Drylska na przekór wszystkiemu wraca do rodzinnego miasta, by ostatecznie rozprawić się z biskupem Walterem.

Żadne z nich nie wie, co ich czeka. Dni są coraz krótsze, ciemność ogarnia wszystko. Czy Częstochowa odrodzi się na nowo?

%d bloggers like this: