artykuł seriale

Nowy sezon „Cormorana Strike’a” w HBO GO | Premiera w HBO w marcu

Pierwszy odcinek nowego sezon serialu „Cormoran Strike”, zrealizowanego na podstawie prozy J.K. Rowling, ukrywającej się pod pseudnimem Robert Galbraith, można już obejrzeć w HBO GO. Kolejne odcinki co tydzień, a premiera na antenie HBO w marcu.

Podstawą scenariusza nowego sezonu jest czwarty tom o detektywnie Strike’u (Tom Burke) i jego wspólniczce Robin Ellacott (Holliday Grainger), czyli „Zabójcza biel”. Tym razem para musi rozwikłać tajemnicę zbrodni z przeszłości.

Oto do biura detektywa przychodzi młody mężczyzna, Billy Knight, aby opowiedzieć o pewnym zabójstwie, którego był świadkiem przed laty. W tym samym czasie Strike zostaje zatrudniony przez ministra Chiswella do śledzenia brata Billy’ego – Jimmy’ego Knighta, który szantażuje polityka. Detektyw i jego partnerka pracują nad ustaleniem, w jaki sposób obydwie te sprawy mogą się łączyć. W efekcie Robin trafia do pracy pod przykrywką w Izbie Gmin. Z powodu wielkiego zaangażowania w pracę, jej związek z Matthew przechodzi kryzys. Cormoran natomiast boryka się z własnymi problemami – zakochaną w nim obecną dziewczyną oraz skomplikowaną relacją z będącą w ciąży byłą kochanką.

Za scenariusz produkcji odpowiada Tom Edge, serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC.

Na HBO dostępny jest pierwszy odcinek. Premiery kolejnych odbywać się będą co tydzień, w czwartki. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 7 marca. Sezon liczy 4 odcinki.

Przeczytaj także recenzję książki:

%d bloggers like this: