artykuł

Już od 15 października Kryminalny Magiel w Gostyniu | Festiwal Kryminału Retro pod naszym patronatem

Krajewski, Ćwirlej, Bojarski, Skorupski, Ostaszewski, Wroński – to tylko niektóre nazwiska jakie znajdziemy w programie pierwszej edycji Kryminalnego Magla – Festiwalu Kryminału Retro. Impreza odbędzie się od 15 do 17 października w Gostyniu. Zupełnie Inna Opowieść jest w gronie patronów festiwalu.

Festiwal to spotkania autorskie, konkurs na najlepszy retrokryminał 2019 roku, a także warsztaty – pisarskie, komiksowe, kryminalistyczne i detektywistyczne, wykłady, a także gra narracyjna, gra miejska, wystawa „Kryminalny Gostyń w przedwojennej prasie, zdjęciach i dokumentach” oraz spacer śladami Adama Karskiego, bohatera powieści Grzegorza Skorupskiego.  

Festiwal promuje jedne z najciekawszych odmian kryminału – historyczną powieść kryminalną i kryminał retro. Osadzona w realiach historycznych powieść kryminalna ma długą tradycję, kontynuowaną współcześnie przez grono znamienitych pisarzy, którzy akcje swoich utworów osadzają w najróżniejszych epokach, poruszając się swobodnie zarówno w antyku, jak i w czasach międzywojnia czy PRL-u. Dzięki tego typu książkom czytelnik ma możliwość nie tylko zaznania rozrywki na najwyższym poziomie, ale i pogłębienia swojej wiedzy historycznej, poznania szczegółów z życia danej epoki czy zdobyczy wiedzy i techniki dawnych czasów.

Wśród zaproszonych gości znajdziemy oczywiście Marka Krajewskiego, a także Piotra Bojarskiego, Ryszarda Ćwirleja, Tadeusza Cegielskiego, Marcina Wrońskiego, Martę Giziewicz, Grzegorza Skorupskiego, Przemysława Pawlaka, Michała Larka, Roberta Ostaszewskiego, Krzysztofa Beśkę, Alicję Minicką, Izabele Żukowską i Małgorzatę Kochanowicz.

Program:

%d