artykuł seriale

Serial „Miasto niedźwiedzia” na podstawie bestsellera Fredrika Backmana w HBO | Premiera 18 października

Już 18 października premiera „Miasta niedźwiedzia”, serial produkcji HBO Europe, który jest adaptacją głośnej na całym świecie powieści Fredrika Backmana.

Miasto niedźwiedzia (Björnstad): Mats-Erdahl i Tobias-Zilliacus, fot. Niklas Maupoix/HBO Nordic

„Miasto niedźwiedzia” (Björnstad) to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości.

Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Nadzieja staje się lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa, która ma spore szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju. Wszystkie nadzieje lokalnej społeczności pokładane są zatem w młodych zawodnikach, dla których staje się to wielkim obciążeniem. A to z kolei okazuje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

Miasto niedźwiedzia (Björnstad): Kevin Oliver-Dufåker, fot. Niklas Maupoix/ HBO Nordic

Serial na podstawie powieści głośnego pisarza Frederika Backmana, autora choćby „Mężczyzny imieniem Ove”, wyreżyserował Peter Grönlund. Za scenariusz odpowiadają – nominowani do nagrody Emmy – Anders Weidemann, Antonia Pyk i Linn Gottfridsson.

Premiera serialu odbędzie się 18 października w HBO3 i HBO GO. Pierwsze dwa odcinki dostępne będą tego dnia w serwisie HBO GO od rana, natomiast emisja odcinka pierwszego na antenie HBO3 zaplanowana została na godz. 21. Premiera kolejnych odcinków odbywać się będzie co tydzień, w niedziele. Serial liczy pięć odcinków.

%d bloggers like this: