artykuł

Nagroda im. Szymborskiej zawieszona | Pieniądze trafią na pomoc ludziom pióra

Tegoroczna edycja Nagrody im. Wisławy Szymborskiej została zawieszona. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc ludziom pióra, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu pandemii COVID-19.

Taką decyzję podjął Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej ze względu na trudną sytuację, spowodowaną wybuchem epidemii COVID-19. Jak czytamy w oświadczeniu na stronie Fundacji, „w wyniku epidemii wielu ludzi pióra nieoczekiwanie straciło źródła dochodów i znalazło się w dramatycznej sytuacji finansowej”.

Dlatego pieniądze z nagrody trafią na Fundusz Zapomogowy, dzięki któremu Fundacja od lat wspiera pisarzy, którzy znaleźli się – z przyczyn losowych – w trudnej sytuacji materialnej. Fundacja postanowiła zorganizować specjalną edycję tego Funduszu pod hasłem: „Wszelki wypadek. Fundacja Wisławy Szymborskiej ludziom pióra”. 

Wnioski o wsparcie finansowe należy wysyłać drogą mailową do końca maja 2020, zgodnie z wytycznymi przewidzianymi w regulaminie. Szczegółowe informacje dotyczące pomocy finansowej można znaleźć na stronie www.szymborska.org.pl

Źródło: Nagroda im. Wisławy Szymborskiej

%d bloggers like this: