artykuł

Podczas kwarantanny znacząco rośnie sprzedaż książek online | Dane sieci Empik

W czasie epidemii koronawirusa dwukrotnie wzrosła liczba nowych klientów kupujących książki na empik.com, wzrasta też sprzedaż e-booków i audiobooków. Szczególny wzrost widoczny jest w przypadku książek dla dzieci (+300 proc.) i w grupie czytelników w wieku 15-18 lat (+200 proc.) – informuje Empik.

Książki cyfrowe, w tym audiobooki, wybierało w ostatnim czasie ponad 20 proc. wszystkich kupujących na Empik.com. Wcześniej tą kategorią była zainteresowana co siódma osoba.

Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku, cytowana w komunikacie prasowym sieci przekonuje, że głównie nadrabiamy zaległości czytelnicze, ponieważ niemal 40 proc. premier zaplanowanych na marzec zostało przesuniętych.

Wzrasta zainteresowanie książkami o tematyce epidemii

„W książkach szukamy też tłumaczenia obecnej rzeczywistości, oparcia, lepszego zrozumienia i sposobu na odnalezienie się w trudnej dla każdego z nas sytuacji. W tym kontekście kilkukrotnie sprzedaż zwiększyły książki Harariego czy pozycje takie jak: „Jak uspokoić swoje myśli” Sarah Knight czy „Factfulness” Hansa Roslinga – ta ostatnia notująca 10-krotnie większe zainteresowanie. Co ciekawe, nie sięgamy już tak chętnie po książki kucharskie” – mówi prezes Empiku.

Do najczęściej wybieranych kategorii należą literatura obyczajowa, literatura faktu, reportaż i kryminał. Coraz chętniej sięgamy także po literaturę medyczną oraz książki do nauki języków obcych.

Audiobooki częściej wybierane są z myślą o dzieciach – ponad 16 proc. słuchających odtwarza książki dla najmłodszych. „Wobec zamkniętych szkół i zbliżających się egzaminów okresowych, wyraźny wzrost zainteresowania notują także lektury szkolne, które stanowią kolejne 5 proc. wszystkich przesłuchanych pozycji” – czytamy w komunikacie sieci Empik.

Źródło: Empik

%d bloggers like this: