artykuł

Gdańskie Targi Książki i Kryminalna Piła przeniesione | Co z WTK? #koronawirus

Organizatorzy Gdańskich Targów Książki oraz festiwalu Kryminalna Piła zdecydowali się z powodu zagrożenia koronawirusem przenieść imprezy na inny termin. Majowe Warszawskie Targi Książki wydają się na razie niezagrożone.  

Informacja z Gdańska nadeszła rano: „W związku z zagrożeniem epidemią wirusa COVID-19 podjęliśmy decyzję o przełożeniu III edycji Gdańskich Targów Książki” – piszą organizatorzy imprezy, która miała się rozpocząć 27 marca. I dodają: „​Jest nam niezmiernie przykro, że targi, pomimo wszystkich poczynionych przygotowań, nie odbędą się zgodnie z planem”.

Podany został jednak od razu nowy termin wydarzenia: to 13-15 listopada.  

Nowego terminu nie podał na razie festiwal Kryminalna Piła. Oznacza to, że nie poznamy na razie zwycięzcy nagrody za najlepszą miejską powieść kryminalną, który miał zostać ogłoszony 4 kwietnia. Organizatorzy wierzą jednak, że „spotkamy się jeszcze w tym roku w tym samym zaplanowanym składzie i programie”.

A co z Warszawskimi Targami Książki?

Impreza ma się odbyć między 21 a 24 maja. Na stronie imprezy opublikowane zostało właśnie oświadczenie organizatorów: „Przygotowania do 11. Warszawskich Targów Książki trwają,  pracujemy nad organizacją tego wydarzenia zgodnie z zakładanym harmonogramem. Jesteśmy świadomi aktualnych decyzji rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie, a do Warszawskich Targów Książki pozostało 70 dni”. I nawołują: „Rozumiemy niepewność i obawy, ale ważne jest też wzajemne wsparcie. Przygotowaliśmy procedury postępowania, które będziemy wdrażać w zależności od rozwoju wydarzeń. O wszystkich decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco”.

%d bloggers like this: