Reklamy
artykuł

Zdobądź książkę „Uciec w Himalaje” Anny Kalinowskiej | Rozdanie na zupelnieinnaopowiesc.com

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bellona mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Anny Kalinowskiej „Uciec w Himalaje”.

Anna Kalinowska napisała serię reportaży o podróżach i podróżnikach z połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zapraszamy do obejrzenia wideorecenzji 👆 i przeczytania recenzji 👇 jej książki „Uciec w Himalaje”.

Pytanie konkursowe brzmi:

Jeśli lubisz czytać książki podróżnicze, to z pewnością potrafisz napisać co dla Ciebie jest w nich ważne (przygoda, egzotyka, kontakt z innymi kulturami). Przekonaj nas, że książka Anny Kalinowskiej powinna trafić właśnie do twoich rąk.

Jury nagrodzi trzy najciekawsze odpowiedzi, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 28 lutego 2020 r., do godz. 23.59

Regulamin:

Reklamy

3 komentarze

  1. Co jest dla mnie ważne w książkach podróżniczych ? Jest to jakby całe spektrum doświadczeń związane z czytaniem tego typu literatury, ale co mam tu na myśli odpowiem w kolejnych zdaniach mojej wypowiedzi. Czytanie książek podróżniczych pozwala mi zapoznać się o wiele bliżej z innymi kulturami z którymi wcześniej nie miałem żadnej styczności, poznać ich zwyczaje, posiłki, to jak wygląda ich codzienność. Czytanie książek podróżniczych pomaga mi przenieść się za pomocą wyobraźni dokładnie w te miejsca, które występują w książce. Ponieważ, jak powiedział Lemmy Klimister, lider Motorhead- czytanie pozwala nam używać własnej wyobraźni, a oglądanie filmów, to używanie wyobraźni reżysera. Dlaczego jeszcze lubię czytać książki podróżnicze ? Tutaj odpowiedź wyda się dosyć oczywista, ale tak po prostu jest. Zachęcają mnie one do podróżowania – ruszenia tyłka, większej motywacji w walce swoje marzenia podróżnicze i zdobycia wymarzonych celów, czyli odwiedzenie wybranych krajów. Do tego oczywiście egzotyka, która występuje w wielu krajach poza europy, ale i w niektórych częściach europy:)

  2. Kocham książki, a te podróżnicze są mi szczególnie bliskie. Od zawsze śniłam i marzyłam o dalekich podróżach, dalekich nieodkrytych zakątkach świata, które swoim pięknem potrafią wzruszyć i zapierają dech w piersiach. Moim wielkim marzeniem jest poznać każdy zakątek Ameryki Południowej. Jak dotąd udało mi się przeczytać mnóstwo książek, felietonów i reportaży na temat krajów Ameryki Południowej, lecz podróż jeszcze musi poczekać.
    Czytając książki podróżnicze mam tę możliwość by, choć duchowo, być tam, przeżywać niesamowite emocje razem z autorem książki i tęsknić do miejsca, którego tak naprawdę jeszcze nie widziałam na własne oczy.

  3. W książkach przyrodniczych najważniejsza jest dla mnie relacja człowiek-natura (np. góra). W książkach wspinaczy najciekawsze są ich zmagania z samotnością, przełamywanie swoich barier, umiejętne znoszenie porażek i radość z sukcesów. Nie mniej ciekawe bywa umiejętnie opisane dostrzeganie majestatu przyrody oraz trudne wybory przed którymi podróżnicy stają.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: