artykuł

Zdobądź książkę „Uciec w Himalaje” Anny Kalinowskiej | Rozdanie na zupelnieinnaopowiesc.com

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bellona mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Anny Kalinowskiej „Uciec w Himalaje”.

Anna Kalinowska napisała serię reportaży o podróżach i podróżnikach z połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zapraszamy do obejrzenia wideorecenzji 👆 i przeczytania recenzji 👇 jej książki „Uciec w Himalaje”.

Pytanie konkursowe brzmi:

Jeśli lubisz czytać książki podróżnicze, to z pewnością potrafisz napisać co dla Ciebie jest w nich ważne (przygoda, egzotyka, kontakt z innymi kulturami). Przekonaj nas, że książka Anny Kalinowskiej powinna trafić właśnie do twoich rąk.

Jury nagrodzi trzy najciekawsze odpowiedzi, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 28 lutego 2020 r., do godz. 23.59

Regulamin:

3 komentarze

  1. Co jest dla mnie ważne w książkach podróżniczych ? Jest to jakby całe spektrum doświadczeń związane z czytaniem tego typu literatury, ale co mam tu na myśli odpowiem w kolejnych zdaniach mojej wypowiedzi. Czytanie książek podróżniczych pozwala mi zapoznać się o wiele bliżej z innymi kulturami z którymi wcześniej nie miałem żadnej styczności, poznać ich zwyczaje, posiłki, to jak wygląda ich codzienność. Czytanie książek podróżniczych pomaga mi przenieść się za pomocą wyobraźni dokładnie w te miejsca, które występują w książce. Ponieważ, jak powiedział Lemmy Klimister, lider Motorhead- czytanie pozwala nam używać własnej wyobraźni, a oglądanie filmów, to używanie wyobraźni reżysera. Dlaczego jeszcze lubię czytać książki podróżnicze ? Tutaj odpowiedź wyda się dosyć oczywista, ale tak po prostu jest. Zachęcają mnie one do podróżowania – ruszenia tyłka, większej motywacji w walce swoje marzenia podróżnicze i zdobycia wymarzonych celów, czyli odwiedzenie wybranych krajów. Do tego oczywiście egzotyka, która występuje w wielu krajach poza europy, ale i w niektórych częściach europy:)

  2. Kocham książki, a te podróżnicze są mi szczególnie bliskie. Od zawsze śniłam i marzyłam o dalekich podróżach, dalekich nieodkrytych zakątkach świata, które swoim pięknem potrafią wzruszyć i zapierają dech w piersiach. Moim wielkim marzeniem jest poznać każdy zakątek Ameryki Południowej. Jak dotąd udało mi się przeczytać mnóstwo książek, felietonów i reportaży na temat krajów Ameryki Południowej, lecz podróż jeszcze musi poczekać.
    Czytając książki podróżnicze mam tę możliwość by, choć duchowo, być tam, przeżywać niesamowite emocje razem z autorem książki i tęsknić do miejsca, którego tak naprawdę jeszcze nie widziałam na własne oczy.

  3. W książkach przyrodniczych najważniejsza jest dla mnie relacja człowiek-natura (np. góra). W książkach wspinaczy najciekawsze są ich zmagania z samotnością, przełamywanie swoich barier, umiejętne znoszenie porażek i radość z sukcesów. Nie mniej ciekawe bywa umiejętnie opisane dostrzeganie majestatu przyrody oraz trudne wybory przed którymi podróżnicy stają.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: