artykuł seriale

Wraca serial „Genialna przyjaciółka” według Eleny Ferrante | Drugi sezon od 11 lutego

Serial „Genialna przyjaciółka” wraca z nowym sezonem, zrealizowanym na podstawie powieści Eleny Ferrante pt. „Historia nowego nazwiska” – drugiego tomu cyklu neapolitańskiego, stworzonego przez włoską pisarkę lub pisarza, o nieznanej oficjalnie tożsamości. Premiera w HBO GO już 11 lutego, emisja w HBO od 24 marca.

„Genialna przyjaciółka”, sezon 2, fot. materiały prasowe

Cykl neapolitański przyniósł Elenie Ferrante międzynarodową sławę oraz uznanie krytyków i czytelników. Tożsamości autorki lub autora nie jest jednak znana. W skład cyklu wchodzą powieści „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia ucieczki” i „Historia zaginionej dziewczynki”. Serial produkcji HBO oraz RAI Fiction reżyserują  Saverio Costanzo i Alice Rohrwacher.

„Genialna przyjaciółka”, sezon 2, fot. materiały prasowe

Akcja drugiego sezonu serialu „Genialna przyjaciółka” rozpoczyna się w momencie, w którym zakończył się poprzedni sezon. Lila i Elena mają po 16 lat i uważają, że w ich życiu nic się nie dzieje. Lila jest świeżo po ślubie, ale ma wrażenie, że po przyjęciu nazwiska męża zatraciła siebie. Elena jest wzorową uczennicą, ale podczas wesela przyjaciółki uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa wśród ludzi ze swojego środowiska, ani w nowym otoczeniu.

Podczas wakacji na Ischii dziewczęta spotykają Nino Sarratore, który jako dziecko mieszkał w sąsiedztwie. Nino jest teraz doskonale zapowiadającym się studentem uniwersytetu. To przypadkowe spotkanie kładzie się cieniem na więzi łączącej Elenę z Lilą. Przyjaciółki oddalają się od siebie i każda z nich zaczyna żyć we własnym świecie.

„Genialna przyjaciółka”, sezon 2, fot. materiały prasowe

Lila wykazuje się doskonałym wyczuciem i otwiera w centrum Neapolu elegancki salon obuwniczy, którego właścicielami jest wpływowa rodzina Solarów. Elena pilnie się uczy, żeby wyrwać się z okolicy, jedzie na studia na uniwersytet w Pisie. Wydarzenia przedstawione w nowych odcinkach serialu Genialna przyjaciółka są zapisem dalszych losów głównych bohaterek w burzliwym okresie ich młodości, ich wspólnych rozmów i rozłąki, oraz ponownych spotkań.

„Genialna przyjaciółka”, sezon 2, fot. materiały prasowe

Za fabułę oraz scenariusze drugiego sezonu odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo.

Premiera drugiego sezonu serialu odbędzie się 11 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki serialu. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień, po dwa. Emisja w HBO zaplanowana została od 24 marca. Drugi sezon będzie liczył 8 odcinków.

Źródło: Informacja prasowa HBO

%d bloggers like this: