artykuł

„Nadfiolet” Ewy Schilling pod naszym patronatem | Premiera 24 stycznia

Już 24 stycznia ukaże się powieść Ewy Schilling „Nadfiolet”. Książka zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Seqoja, pod naszym patronatem.

Na swoją nową powieść autorka kazała nam czekać dziesięć lat! Ewa Schilling wydała do tej pory m.in. „Akację” (2001), „Głupca” (2005) i „Codzienność” (2010). „Nadfiolet” przynosi dystopijną wizję rzeczywistości, w której Kościół sprawuje w istocie władzę. Pewnego dnia na drodze kilku bohaterek staje tajemnicza, czarnoskóra kobieta. Jej przybycie w istotny sposób wpłynie na losy kobiet.

Jarosław Czechowicz, recenzent „Krytycznym okiem” tak pisze o tej książce: „Ewa Schilling powraca po latach w zaskakującym stylu! To nie tylko mroczna fantazja o tym, co za chwilę może spotkać nasz kraj. To także pełna publicystycznego nerwu i interesujących postaci historia, pokazująca, że zbyt łatwo decydujemy się na bierność, jeśli opresja nie dotyczy nas samych. „Nadfiolet” jest ostrzeżeniem przed szalonymi zakusami kleru, dynamiczną powieścią o gotowości na sprzeciw, ale przede wszystkim książką o tym, że wolności musimy poszukać w sobie, by rozprawić się z niewolą otoczenia”.

Premiera powieści 24 stycznia.

%d bloggers like this: