artykuł seriale

Wkrótce „Nowy papież” – kontynuacja „Młodego papieża” | Premiera w HBO GO 10 stycznia

Już 10 stycznia na HBO GO pojawi się kontynuacja głośnego serialu Paola Sorrentina „Młody papież”. W drugi sezonie, zatytułowanym „Nowy papież” obok Jude’a Lawa wystąpi sam John Malkovich, który zagra… Jana Pawła III. Zobaczymy też Sharon Stone i Marilyna Mansona.

„Nowy papież”, fot. Gianni Fiorito/materiały prasowe

Serial jest koprodukcją Sky, HBO i CANAL+. Akcja kolejnej części rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z ostatniego odcinka „Młodego papieża”, kiedy Lenny Belardo (Jude Law), znany światu jako papież Pius XIII, zapada w śpiączkę. Po niespodziewanym i tajemniczym zwrocie akcji, sekretarzowi stanu Voiello (Silvio Orlando) udaje się osadzić na Tronie Piotrowym sir Johna Brannoxa (John Malkovich) – uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III.

„Nowy papież”, fot. materiały prasowe

Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość. Voiello szybko uświadamia sobie, że zastąpienie charyzmatycznego Piusa XIII nie będzie łatwym zadaniem. Zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się świętym – obiektem kultu tysięcy ludzi, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu.

„Nowy papież”, fot. Gianni Fiorito/materiały prasowe

W tym samym czasie Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą bezpowrotnie podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda. Dobro i zło jednoczą się, by na nowo napisać historię, ale zanim dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia, sprawy muszą potoczyć się własnym torem.

„Nowy papież”, fot. Gianni Fiorito/materiały prasowe

W rolach głównych w „Nowym papieżu” występują – poza Lawe’em i Malkovichem m.in. znani z poprzedniego sezonu Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi oraz nowe twarze: Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir i Massimo Ghini. W rolach gościnnych wystąpią Sharon Stone i Marilyn Manson.

Marilyn Manson w serialu „Nowy papież”, fot. Gianni Fiorito/materiały prasowe

Pomysłodawcą i reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Paolo Sorrentino. Jest on też współscenarzystą, obok Umberta Contarella i Stefana Bisesa.

Premiera „Nowego papieża” (New Pope) odbędzie się w HBO GO 10 stycznia, a emisja w HBO rozpocznie się 14 stycznia. Serial będzie liczył 9 odcinków.

Źródło: HBO Polska

%d bloggers like this: