artykuł

Fragment powieści Bernarda Miniera „Na krawędzi otchłani” | Powieść ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis

„Ekran się rozjaśnił i doznała pierwszego wstrząsu: pulpit zdobiła mozaika obrazów: pejzaże, portrety, selfie… Ona z matką na wakacjach w Quiberon… Zdjęcia zrobione w Tajlandii, w Nowym Jorku, w Meksyku, w Bretanii. Bardzo dobrze je znała – i nic dziwnego, ponieważ sama je zrobiła. Wszystkie pochodziły z pamięci jej telefonu. Na chwilę w jej mózgu zapanował chaos i zalał go potok pytań, tak że nie była w stanie myśleć o niczym innym. Nie miała jednak możliwości zastanowić się nad tym wszystkim głębiej, ponieważ na ekranie wyświetliła się wiadomość…”  Przeczytajcie fragment powieści Bernarda Miniera „Na krawędzi otchłani”, która ukazała się 12 listopada nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

FRAGMENT (KLIKNIJ OBRAZEK) ⤵️

Witajcie w Hongkongu!

Witajcie w najbardziej tajemniczej firmie świata!

Witajcie… na krawędzi otchłani!

Moira, młoda Francuzka, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, podejmuje pracę w Hongkongu. Jej nowa firma to chiński wiodący producent nowych technologii. Praca nad prototypem wirtualnego opiekuna o wiele mówiącej nazwie Deus to dla niej życiowa szansa. Moira dość szybko orientuje się, że firma kryje wiele sekretów, i to nie tylko związanych z ochroną nowych rozwiązań technologicznych .Wśród jej pracowników mnożą się morderstwa, samobójstwa i wypadki. Moira czuje się śledzona i obserwowana. Wkrótce dziewczyna uświadamia sobie, że prawda, która czeka na nią u kresu nocy, jest bardziej przerażająca niż najgorszy z sennych koszmarów.

„Na krawędzi otchłani” to powieść niezwykle aktualna, która dotyczy każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. To powieść o rodzącym się na naszych oczach świecie, w którym potęga technologii i sztucznej inteligencji skłania do snucia najczarniejszych scenariuszy.

Bernard Minier urodził się w Béziers, a dorastał na południowym wschodzie Francji. Wydał dotąd pięć powieści: hitowy, także w Polsce, Bielszy odcień śmierci (Prix Polar za najlepszy kryminał roku 2011 we Francji), Paskudna historia, Krąg, Nie gaś światła oraz Noc

%d bloggers like this: