artykuł

„Głupota. Nieoficjalna biografia” pod naszym patronatem | Premiera 13 listopada 2019

Już 13 listopada ukaże się „Głupota. Nieoficjalna biografia” w opracowaniu Jean-Françoisa Marmiona. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, pod naszym patronatem. 

Książki szukajcie już teraz przedpremierowo w empik 

„Zdecydowanie potrzebujemy takich książek!” – napisał o tej książce Steven Pinker, profesor psychologii na Harvardzie, autor bestsellerów m.in. „Jak działa umysł” i „Tabula Rasa. Spory o naturę ludzką”.

W książce znajdziecie różne rodzaje głupoty, naukową definicję dupka, rozmaite poziomy bezmyślności, obskurantyzm i nacjonalistyczne idiotyzmy, postprawdy i sukcesy populizmu, wciskanie kitu, głupawe sny… oraz całkiem sporo o Donaldzie Trumpie.

Wszyscy wiemy, czym jest głupota – każdy styka się z nią na co dzień. A jednak dotychczas znawcy ludzkich zachowań nie próbowali jej precyzyjnie zdefiniować.

Lepiej zrozumieć, by skuteczniej zwalczać – oto cel tej publikacji, choć zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na z góry przegranej pozycji.
Psycholodzy z wielu krajów, a także socjolodzy, filozofowie i pisarze przedstawiają nam swoją wizję ludzkiej głupoty. To wyjątkowe przedsięwzięcie na skalę światową. Wyboru tekstów dokonał Jean-François Marmion.

%d bloggers like this: