artykuł

Konkurs! Warsztat pisania scenariuszy ze Stefanem Ahnhemem | Zaprasza Poznański Festiwal Kryminału Granda i zupelnieinnaopowiesc.com

Chcecie się nauczyć pisać scenariusze? Będziecie mieli ku temu niezwykłą okazję podczas najbliższej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda! Warsztaty poprowadzi tam sam Stefan Ahnhem, scenarzysta seriali kryminalnych i jeden z najciekawszych skandynawskich pisarzy. Mamy dla was 15 zaproszeń!

Stefan Ahnhem od ponad dwudziestu lat pracuje jako scenarzysta telewizyjny i filmowy. Jest autorem scenariuszy do najpopularniejszych szwedzkich seriali kryminalnych, m.in. tych o Kurcie Wallanderze. Jako pisarz zadebiutował „Ofiarą bez twarzy”, która spotkała się z fantastycznym przyjęciem, a jej prawa sprzedano do dwunastu krajów. „Dziewiątym grobem” i „Osiemnastoma stopniami poniżej zera” umocnił swoją pozycję jednego z najciekawszych pisarzy skandynawskich. Ostatnio w Polsce ukazała się jego kolejna powieść „Motyw X”, która ma w sobie wszystko to, co w kryminale najważniejsze: skomplikowanych bohaterów, psychopatycznego mordercę oraz tło społeczne, przesiąknięte wszelkimi możliwymi fobiami.

Warsztat ze Stefanem Ahnhemem odbędzie się w piątek, 20 września, w godz. 18-19.30, w SWPS, ul. Kutrzeby 10, Poznań. Moderować będzie znany polski „kryminalista” Marcel Woźniak. Co ważne, spotkanie odbędzie się w języku angielskim i nie przewidziano jego tłumaczenia. Oznacza to, że uczestnicy muszą władać angielskim na poziomie co najmniej średniozaawansowanym.

A teraz najważniejsze: aby dostać się na warsztat, trzeba przesłać – do 14 września 2019 r., do godz. 23.59 – krótki opis fabuły planowanego scenariusza (po polsku, objętość 2,5-4 tys. znaków). Na tej podstawie organizatorzy wybiorą szczęśliwców, którzy będą wezmą udział w warsztacie.

Swoje prace przesyłajcie na adres: zupelnieinnaopowiesc@gmail.com

Uwaga – dojazd do Poznania i nocleg na własny koszt.

%d bloggers like this: