artykuł seriale

Będzie trzeci sezon „Watahy” | HBO potwierdza produkcję

HBO potwierdziło rozpoczęcie przygotowań do trzeciego sezonu serialu „Wataha”. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w lutym przyszłego roku.

Akcja serialu toczy się w Bieszczadach, na pograniczu polsko-ukraińskim. Bohaterem jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), oskarżany o spowodowanie śmierci kolegów i starający się na własną rękę znaleźć prawdziwych sprawców wybuchu, w którym zginęli oficerowie Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych. Swoje śledztwo prowadzi też prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). 

Leszek Lichota w serialu „Wataha”, fot. materiały prasowe HBO

Pierwszy sezon „Watahy” pokazano w 2014 roku, zaś w czerwcu 2016 zdecydowano o produkcji kolejnych sześciu odcinków, tworzących drugą serię (emisja w 2017). Serial pokazywany był w kilkunastu krajach.

Zgodnie z zapowiedzią producenta na plan serialu wracają Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski.

Za scenariusz trzeciego sezonu Watahy odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek.

Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński.

Oba dotychczasowe sezony Watahy można oglądać w HBO GO.

Aleksandra Popławska w serialu „Wataha”, fot. materiały prasowe HBO
%d bloggers like this: