Reklamy
artykuł seriale

Wraca serial „Odpowiednik” z J. K. Simmonsem | Już 10 grudnia w HBO GO

J. K. Simmons (materiały prasowe)

Niezwykły serial science-fiction „Odpowiednik” (Counterpart) powraca. W rolach głównych zobaczymy prawdziwe gwiazdy, w tym J. K. Simmonsa, który występuje w podwójnej roli: szeregowego urzędnika i agenta wywiadu.

J.K. Simmons, Counterpart – Season 2 – Episode 202 (materiały prasowe)

Świat został podzielony, nastąpiło pęknięcie, które sprawiło, że życie toczy się w dwóch wymiarach, choć wiedzą o tym nieliczni. I to mimo że między wymiarami istniej przejście, wyglądające jak zwykły check point, a nawet działają (tajne) ambasady wymiarów. Wymiary różnią się między sobą i choć każdy z nas ma swojego odpowiednika po drugiej stronie, to wcale nie oznacza, że musi on toczyć podobne do naszego życie. I tak w jednym z wymiarów Howard Silk (J.K. Simmons) jest zwykłym urzędnikiem, w drugim – agentem wywiadu, przenikającym w tajnych misjach do drugiego z wymiarów. Pech sprawia, że pewnego dnia Silk-urzędnik musi zastąpić Silka-agenta.

Harry Lloyd (materiały prasowe)

I to na dłużej, niż przypuszczał. Między wymiarami narasta bowiem zimna wojna i przejście między światami zostaje w pewnym momencie zamknięte, co sprawia, że każdy z Silków zostaje uwięziony w nie swoim wymiarze. I tak zaczyna się intryga pełna szpiegowskich intryg, zabójstw, ale i psychologicznych dylematów. Bo „Odpowiednik”, mimo otoczki s-f, jest w zasadzie serialem szpiegowskim.

Olivia Williams, Counterpart – Season 2 – Episode 202 (materiały prasowe)

Oprócz J.K. Simmonsa w serialu grają także Olivia Williams oraz Harry Lloyd. Twórcą serialu jest Justin Marks, producentem jest Starz.

Pierwszy sezon serialu Odpowiednik (Counterpart) wyróżniony został statuetką Emmy za najlepszą czołówkę serialową, a także dwiema nominacjami do nagrody Saturna – w kategoriach najlepszy serial oraz najlepszy aktor w serialu obyczajowym (dla J.K. Simmonsa).

Premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu „Odpowiednik” odbędzie się w HBO GO już w poniedziałek, 10 grudnia. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na luty 2019 roku. Sezon będzie liczył 10 odcinków.

 

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: