artykuł seriale

Wraca serial „Odpowiednik” z J. K. Simmonsem | Już 10 grudnia w HBO GO

J. K. Simmons (materiały prasowe)

Niezwykły serial science-fiction „Odpowiednik” (Counterpart) powraca. W rolach głównych zobaczymy prawdziwe gwiazdy, w tym J. K. Simmonsa, który występuje w podwójnej roli: szeregowego urzędnika i agenta wywiadu.

J.K. Simmons, Counterpart – Season 2 – Episode 202 (materiały prasowe)

Świat został podzielony, nastąpiło pęknięcie, które sprawiło, że życie toczy się w dwóch wymiarach, choć wiedzą o tym nieliczni. I to mimo że między wymiarami istniej przejście, wyglądające jak zwykły check point, a nawet działają (tajne) ambasady wymiarów. Wymiary różnią się między sobą i choć każdy z nas ma swojego odpowiednika po drugiej stronie, to wcale nie oznacza, że musi on toczyć podobne do naszego życie. I tak w jednym z wymiarów Howard Silk (J.K. Simmons) jest zwykłym urzędnikiem, w drugim – agentem wywiadu, przenikającym w tajnych misjach do drugiego z wymiarów. Pech sprawia, że pewnego dnia Silk-urzędnik musi zastąpić Silka-agenta.

Harry Lloyd (materiały prasowe)

I to na dłużej, niż przypuszczał. Między wymiarami narasta bowiem zimna wojna i przejście między światami zostaje w pewnym momencie zamknięte, co sprawia, że każdy z Silków zostaje uwięziony w nie swoim wymiarze. I tak zaczyna się intryga pełna szpiegowskich intryg, zabójstw, ale i psychologicznych dylematów. Bo „Odpowiednik”, mimo otoczki s-f, jest w zasadzie serialem szpiegowskim.

Olivia Williams, Counterpart – Season 2 – Episode 202 (materiały prasowe)

Oprócz J.K. Simmonsa w serialu grają także Olivia Williams oraz Harry Lloyd. Twórcą serialu jest Justin Marks, producentem jest Starz.

Pierwszy sezon serialu Odpowiednik (Counterpart) wyróżniony został statuetką Emmy za najlepszą czołówkę serialową, a także dwiema nominacjami do nagrody Saturna – w kategoriach najlepszy serial oraz najlepszy aktor w serialu obyczajowym (dla J.K. Simmonsa).

Premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu „Odpowiednik” odbędzie się w HBO GO już w poniedziałek, 10 grudnia. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na luty 2019 roku. Sezon będzie liczył 10 odcinków.

 

%d bloggers like this: