artykuł seriale

Powstanie drugi sezon „Genialnej przyjaciółki” według Eleny Ferrante | Pierwszy sezon można oglądać w HBO i HBO GO

Historia Eleny i Lili, oparta na powieści „Genialna przyjaciółka” Eleny Ferrante, ukrywającej się pod pseudonimem włoskiej pisarki (lub pisarza), doczeka się drugiego sezonu. Kolejne odcinki będą adaptacją drugiego w cyklu tomu „Historia nowego nazwiska”.

Ferrante miała powiedzieć wydawcy, że najważniejsze co mogła zrobić, to napisać książkę. I tu jej rola się kończy: żadnych wywiadów, a przede wszystkim ujawniania tożsamości. Krytycy nie są zgodni, kto może kryć się pod nazwiskiem, jakim autorka (autor) podpisuje powieści, ale wiedzą jedno: jest to proza wybitna. „Genialna przyjaciółka” to historia Eleny Greco i jej najważniejszej przyjaciółki, Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, którą poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie fascynującym Neapolu na przestrzeni ponad sześćdziesięciu lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą, ale zarazem też największym wrogiem.

Materiały prasowe

Pierwszy sezon serialu jest udostępniany w Polsce w HBO i na platformie HBO GO. Finałowy odcinek produkcji pojawi się w HBO i HBO GO 11 grudnia.

Jak poinformowano, HBO i RAI zamówiły drugi sezon serialu. Będzie on oparty na drugim tomie cyklu Eleny Ferrante „Historia nowego nazwiska”.

„Genialna przyjaciółka” to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo.

Produkcja pierwszego sezonu została zrealizowana we Włoszech z udziałem debiutujących Elisy Del Genio i Ludovici Nasti jako młodych Eleny i Lili, które w rolach nastoletnich dziewczyn zastępują Margherita Mazzucco i Gaia Girace. Serial wyreżyserował Saverio Costanzo. Dystrybucją serialu zajmuje się Freemantle Media International.

 

%d bloggers like this: