artykuł

„Zamęt” Vincenta V. Severskiego już za tydzień | Premiera w warszawskiej księgarni Book Book

Fani twórczości bestsellerowego pisarza czekają na tę powieść z niecierpliwością. „Zamęt” Vincenta V. Severskiego to nie tylko powrót do fascynującego świata szpiegowsko-politycznych rozgrywek, ale i początek nowego, kilkutomowego cyklu. Premiera książki już za tydzień.

Tym, co na pierwszy rzut oka odróżnia „Zamęt” od „Nielegalnych”, „Niewiernych”, „Nieśmiertelnych” i „Niepokornych”, są bohaterowie. Nie spotkamy tu już bowiem Konrada i Sary, czyli filarów Wydziału Q, co dla czytelników poprzedniego cyklu jest jasne. Severski powołuje zupełnie nowa jednostkę – Sekcję, tajną komórkę, przeznaczoną do zadań specjalnych, działającą poza prawem czy mimo prawa, ale nie wbrew prawu. A nowa komórka to też nowi bohaterowie – na czele Sekcji stoi Roman Leski. To z wyglądu niepozorny sześćdziesięciolatek, którego intelekt i doświadczenie zawodowe czyni mistrzem zakulisowych rozgrywek. Pomagają mu Dima, pół-Polak, pół-Grek – dawny nielegał z szerokimi kontaktami w Rosji oraz Monika, oficer drugiej linii, na co dzień właścicielka galerii sztuki na warszawskim Powiślu. To im przyjdzie się zmierzyć z kryzysem, jakiego wcześniej nie było: oto w Islamabadzie dochodzi do ataku na hotel i porwania czwórki obcokrajowców, w tym Polaka. Szybko okazuje się, że na szczytach władzy wszystkim zależy bardziej na tym, by na całej sprawie zgrać polityczny kapitał, niż na realnych działaniach, zmierzających do uwolnienia zakładnika. Wkroczenie do akcji szpiegów z Sekcji okazuje się więc niezbędne.

„Zamęt” to książka łącząca w sobie powieść szpiegowsko-polityczną z kryminałem. Porwanie Polaka przeplata się bowiem z wątkiem tajemniczego samobójstwa policjanta i próby zabójstwa, do których dochodzi w Warszawie. Te sprawy też dotykają Sekcji i Leski nie ma innego wyjścia niż uruchomić swój tajny kontakt w policji.

Przeczytaj także:

Szpieg gra intelektem | Z Vincentem V. Severskim rozmawia Przemysław Poznański

Premiera książki już 18 kwietnia w księgarni Book Book przy ul. Hożej w Warszawie.

A już jutro na naszej stronie… fragment powieści „Zamęt”! Zapraszamy.

%d bloggers like this: