artykuł seriale

Ruszyły zdjęcia do serialu CANAL+ „Zasada przyjemności” | Pierwsza taka produkcja w historii

Odessa, Praga i Warszawa – w tych miastach rozgrywać się będzie akcja serialu kryminalnego „Zasada przyjemności”. To pierwsza międzynarodowa koprodukcja serialowa krajów Europy Wschodniej z udziałem CANAL+ Polska.

W Odessie ciepłe, letnie popołudnie. Uwagę plażowiczów wygrzewających się nad brzegiem Morza Czarnego zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej  napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Jakby tego było mało, kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte zostaje przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Szybko okazuje się, że sprawy są ze sobą połączone. Odnalezione tropy sprawiają, że musi dojść do współpracy śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marii, Viktora i Serhija.

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

fot. materiały prasowe

„Zasada przyjemności” to pierwsza w historii międzynarodowa koprodukcja serialowa krajów Europy Wschodniej. Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production, a koproducentami czołowi nadawcy telewizyjni z Polski, Czech i Ukrainy. Zdjęcia do „Zasady przyjemności” będą realizowane w Warszawie, Odessie i Pradze. W rolach głównych wystąpi plejada polskich, czeskich i ukraińskich gwiazd, m.in. Małgorzata Buczkowska („Jestem twój”, „Krew z krwi”, „Głęboka woda”), czeski aktor Karel Roden, znany z również z ról w hollywoodzkich produkcjach („Krucjata Bourne’a”, „Blade: Wieczny łowca II”), legenda ukraińskiego kina Sergiej Strelnikow („Ekaterina”), Stiepe Erceg – niemiecki aktor o chorwackich korzeniach, znany choćby z nominowanego do Oscara filmu „Baader Meinhof” i „Edukatorów”, Robert Gonera („Belfer”, laureat Orła za najlepszą główną rolę męską w filmie „Dług”), Dawid Czupryński („Kamienie na szaniec”), Mirosław Baka („Reich”, „Krótki film o zabijaniu”), Magdalena Boczarska („Sztuka kochania”, „Różyczka”), i Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”, drugi sezon serialu „Belfer”).

Zauważ mnie! | Mr. Mercedes (serial, odc. 1), reż. Jack Bender

fot. materiały prasowe

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w październiku 2017 roku i będą realizowane do maja 2018 roku w Warszawie, Pradze i Odessie. Za scenariusz odpowiada Maciej Maciejewski, autora dwóch sezonów „Gliny”, uznawanego przez widzów i krytyków za najlepszy polski serial kryminalny wszech czasów. Reżyserem jest Dariusz Jabłoński (m.in. „Wino truskawkowe”, „Gry wojenne”, „Fotoamator”), który będzie współpracował z autorami zdjęć z trzech krajów. W Polsce za zdjęcia odpowiada tegoroczny laureat Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych Paweł Dyllus („Jestem mordercą”, „Chce się żyć”). Producentkami są Violetta Kamińska i Izabela Wójcik.

fot. materiały prasowe

Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production („Glina”, „Szpiedzy w Warszawie”, „Dzwony wojny”). „Zasada przyjemności” to pierwsza wspólna produkcja serialowa Polski, Ukrainy i Czech.  Premiera światowa na antenie CANAL+.

fot. materiały prasowe
%d bloggers like this: