artykuł

Książki na przystankach. Za darmo | Akcja trwa do końca listopada

W 22 miastach i 1000 szkołach w całej Polsce trwa akcja Czytaj PL, dzięki której każdy może pobrać dwanaście bestsellerowych powieści w formie e-booków lub audiobooków. Wystarczy zeskanować kod QR dostępny m.in. na przystankach komunikacji miejskiej.

Łączny nakład tytułów dostępnych w akcji to ponad 10 mln egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. To pokazuje, że w akcji Czytaj PL dostępne są prawdziwe bestsellery. Akcja działa w 22 miastach i tysiącu szkołach w całej Polsce, a każdy uczestnik akcji otrzymuje dodatkowo pięć bezpłatnych e-zaproszeń dla znajomych. W tym roku akcja po raz pierwszy akcja przekracza granicę kraju – jej plakaty trafiły do dziesięciu Miast Literatury UNESCO na całym świecie, w tym do Dunedin w Nowej Zelandii.

Czekaj na tramwaj z Conradem, Lemem i Wyspiańskim | Przystanek: Literatura!

Akcja polega na bezpłatnym wypożyczeniu bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7 tysięcy nośników na terenie całego kraju. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie książki jak „Korona śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej (e-book, audiobook), „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa (e-book, audiobook), „Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg (e-book, audiobook), „Miasto Archipelag” Filipa Springera (e-book), „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena (e-book, audiobook), „Wandy” Anny Kamińskiej (e-book, audiobook), „Historia bez cenzury2”Wojciecha Drewniaka (e-book), „Marek i czaszka jaguara” Marka Kamińskiego i Katarzyny Stachowicz-Gacek (e-book), „Czterdzieści i cztery” Krzysztofa Piskorskiego (e-book), „Ślady” Jakuba Małeckiego (e-book), „Szczera prawda o nieuczciwości” Dana Ariely’ego (e-book) czy „Wstydź się!” Jona Ronsona (e-book).
Z inicjatywy Instytutu Książki, plakaty akcji, umożliwiające bezpłatny dostęp do bestsellerowych e-booków i audiobooków, trafią także do tysiąca szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Pobierz darmowe książki także u nas:

czytajpl-obiecalem-800x800

Czytać i słuchać bestsellerowych książek można równo przez 30 dni. Więcej na Czytaj PL.

 

%d bloggers like this: