artykuł

Michael Caine wyda powieść | Premiera w listopadzie

Michael Caine, laureat Oscarów za „Hannah i jej siostry” oraz „Wbrew regułom” napisał powieść. Thriller „Deadly Game” ukaże się w listopadzie.

Caine, który w marcu skończył 90 lat, udowadnia tym samym, że nigdy nie jest za późno na literacki debiut. Jego powieść jest historią byłego funkcjonariusza SAS, Harry’ego Taylora, który – według opisu okładkowego – zostaje wezwany do pomocy, gdy na wysypisku w Stepney we wschodnim Londynie znalezione zostaje metalowe pudełko z radioaktywnym materiałem. Problem w tym, że zanim przyjedzie policja, paczka zostaje skradziona. Gdy służby na całym świecie wprowadzają czerwony alarm, Taylor i jego zespół wkraczają do akcji, aby dowiedzieć się, kto ma materiał nuklearny i co zamierza z nim zrobić.

Kluczowymi podejrzanymi w sprawie są arystokrata i handlarz dziełami sztuki Julian Smythe oraz rosyjski oligarcha Władimir Wołdrew. W fabule nie zabraknie również brytyjskich neonazistów i kolumbijskich karteli narkotykowych.

Sir Michael Caine jest gwiazdą filmową pierwszej wielkości – zagrał w ponad 130 filmach, w tym „Włoskiej robocie” (1969), „Człowieku, który chciał być królem” (1975), „Hannah i jej siostrach” (1986), „Czwartym protokole” (1987), według powieści Fredericka Forstha, „Wbrew regułom” (1999), według powieści Johna Irvinga, „Spokojnym Amerykaninie” (2002) i serii o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana oraz „Incepcji” i „Tenecie”.

„Deadly Game” Michaela Caine’a zostanie opublikowana w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych 23 listopada.

1 komentarz

  1. Biorąc pod uwagę jego możliwości oraz markę nazwiska należy się spodziewać bardzo dobrej powieści bez względu na to spod czyjego pióra wyszła 😉

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: