artykuł

Nowy Bond na koronację Karola III | „W Tajnej Służbie Jego Królewskiej Mości”

Nowy Bond na koronację Karola III. Powieść „On His Majesty’s Secret Service” (W Tajnej Służbie Jego Królewskiej Mości) ukaże się 4 maja, na dwa dni przed uroczystością. Autorem książki jest Charlie Higson.

Informację o książce podał brytyjski wydawca książek o Jamesie Bondzie i Firma The Ian Fleming Estate, nadzorująca spuściznę po pisarzu. Akcja nowej powieści z udziałem agenta 007, „On His Majesty’s Secret Service”, przenosi Bonda do teraźniejszości. Jest 4 maja, dwa dni przed koronacją króla Karola III, a szpieg otrzymuje misję udaremnienia próby zakłócenia koronacji przez bogatego i ekscentrycznego Athelstana z Wessex, którym kierują prywatne animozje wobec Wielkiej Brytanii. Czy Bondowi uda się zniweczyć jego plany i pokonać wynajęty przez bogacza zespół najemników?

Autorem powieści jest Charlie Higson, dotąd autor m.in. książek o przygodach młodego Jamesa Bonda. „On His Majesty’s Secret Service” zostanie opublikowana dokładnie 60 lat po ukazaniu się dziesiątej powieści Iana Fleminga, „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” (On Her Majesty’s Sectret Service) z 1963 roku. Wszystkie tantiemy ze sprzedaży książki zostaną przeznaczone na wsparcie pracy brytyjskiej organizacji charytatywnej National Literacy Trust.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: