artykuł

W kwietniu pierwsza od sześciu lat powieść Murakamiego | Na razie po japońsku

W kwietniu w Japonii ukaże się pierwsza od sześciu lat powieść Harukiego Murakamiego. Według zapowiedzi wydawcy „to w stu procentach świat Murakamiego”.

Okładka oryginalnego wydania książki

Poprzednia powieść autora „Śmierć Komandora” ukazała się w oryginale w 2017 roku, w Polsce rok później. Potem Murakami opublikował jeszcze – w 2020 roku – tom opowiadań „Pierwsza osoaba liczny pojedynczej”, ale na nową powieść czekamy już sześć lat.

Tytuł nowej książki 街と、その不確かな壁  przetłumaczyć można jako „Miasto i jego niepewne mury” i niewiele o niej wiadomo, poza tym, że japoński rękopis ma około 1200 stron, a fabuła obejmuje „historię, która długo była zapieczętowana”. Japoński wydawca powieści, Shinchosha Publishing Co. ogłosił, że ukaże się ona 13 kwietnia i – jak podkreśla – książka jest „poruszającym duszę, stuprocentowym światem Murakamiego”.

Wielokrotnie typowany do Literackiej Nagrody Nobla Haruki Murakami ma 74 lata. Swoją pierwszą powieść „Słuchaj pieśni wiatru” wydał w wieku 30 lat. Najbardziej znanymi powieściami autora są „Przygoda z owcą” (1982), „Norwegian Wood” (1987), „Kronika ptaka nakręcacza” (1992-1995), „Sputnik Sweetheart” (1999), „Kafka nad morzem” (2002) czy „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” (2013).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: