artykuł

Będzie ekranizacja powieści „Billy Summers” Stephena Kinga | Produkują J.J. Abrams i Leonardo DiCaprio

Warner Bros. kupił prawa do ekranizacji powieści Stephena Kinga „Billy Summers”. Film produkuje J.J. Abrams oraz Leonardo DiCaprio, który może też zagrać główną rolę.  

Stephen King, Billy Summers, Prószyński i S-ka 2021

Informacja ta oznacza, że firma Bad Robot J.J. Abramsa zarzuciła pomysł produkcji serialu na podstawie książki Kinga i postanowiła zrealizować film kinowy. Do produkcji dołączyła firma Appian Way Leonardo DiCaprio. Jak donosi serwis Deadline, Abrams prawdopodobnie wyreżyseruje film, a DiCaprio zagra główną rolę. Scenariusz piszą już Ed Zwick i Marshall Herskovitz.

„Billy Summers” (w Polsce wydany w 2021 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka). Jej bohaterem jest płatny zabójca, najlepszy w swoim fachu. Summers eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie, bo czas w końcu na zasłużoną emeryturę. Niestety, coś idzie nie tak… A nawet wszystko.

Stephen King, jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie ma szczęście do licznych adaptacji. Niedawno informowaliśmy choćby, że na ekrany (tym razem telewizyjne) trafi też jego opus magnum, czyli „Mroczna Wieża”. Prawa do adaptacji kupił Mike Flanagan, twórca m.in. filmów „Nawiedzony Dom na Wzgórzu” i „Doktor Sen”. Cykl ten opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów.

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: