recenzja wideo wywiad

Sylwia Zientek, Lunia i Modigliani | Paryż śladami bohaterów powieści [WIDEO]

To historia wręcz niewiarygodna. Ona – dziewczyna z krakowskich nizin społecznych, on – wielkim, choć niedoceniany za życia artysta, podążający zawsze swoją drogą. Lunia Czechowska i Amedeo Modigliani. Co ich łączyło? Miłość? Przyjaźń? Wzajemna fascynacja? – Sylwia Zientek oprowadza nas po Paryżu śladami bohaterów jej opartej na faktach powieści „Lunia i Modigliani”.

OBJERZYJ FILM 🎥

Lunia Czechowska z ubogiej i nieśmiałej emigrantki w Paryżu przeistacza się w modelkę, muzę i powiernicę Amedea Modiglianiego. To jednak nie wystarcza ambitnej Polce. Wikłając się w skomplikowaną relację z ekscentrycznym, rokującym malarzem jest gotowa podporządkować swoje życie jednemu celowi: by świat dostrzegł w nim genialnego artystę.

Lunia poznaje Amadea dzięki paryskiemu marszandowi, Leopoldowi Zborowskiemu, który jako pierwszy uwierzył we włoskiego malarza i otoczył go opieką. To dzięki Polakom Modigliani namalował swe największe arcydzieła.

Po bestsellerowych „Polkach na Montparnassie” Sylwia Zientek wraca do Paryża. Miasto w czasie I wojny światowej, środowisko bohemy artystycznej i polskiej emigracji stają się barwnym tłem, na którym autorka kreśli porywającą historię Luni i charyzmatycznego, przedwcześnie zmarłego Modiglianiego. Powieść jest oparta na faktach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: