artykuł seriale

Powieści Marka Krajewskiego o Popielskim zekranizowane | Premiera 25 października

Książki Marka Krajewskiego o Edwardzie Popielskim zostały zekranizowane. Dwunastoodcinkowy serial wyreżyserował Borys Lankosz, a główną rolę zagrał Marcin Dorociński. Premiera pierwszych odcinków już 25 października.

Serialowa okładka powieści „Erynie”

O ekranizacji poinformował na Facebooku autor powieści. „Obejrzałem znakomity, dwunastoodcinkowy serial „Erynie” z Marcinem Dorocińskim w roli Edwarda Popielskiego. Serial jest ekranizacją moich czterech powieści, czyli „Erynii”, „Liczb Charona”, „Rzek Hadesu” i „W otchłani mroku”. Akcja filmu toczy się w późnych latach 30. we Lwowie (zdjęcia kręcono we Lwowie oraz w Przemyślu i w Legnicy) oraz w 1946 we Wrocławiu (moje miasto „gra” samo siebie)” – pisze Marek Krajewski. „Oglądając serial, nie wierzyłem, że to na podstawie moich powieści. Mam wielką nadzieję, że przy oglądaniu „Erynii” zrodzą się u Państwa uczucia podobne do moich! Ogromnie też liczę na to, że widzowie, którzy nie czytali moich powieści, sięgną do „Erynii” – dodaje pisarz.

Za scenariusz odpowiadali Magdalena Lankosz, Borys Lankosz i Igor Brejdygant. Oprócz Marcina Dorocińskiego w serialu pojawią się m.in. Wiktoria Gorodeckaja jako Leokadia Tchórznicka, Wojciech Mecwaldowski jako Wilhelm Zaremba, Eryk Lubos jako Zygmunt Hanas, Marcin Bosak jako Józef Bekierski, Christian Berkel jako Mock, a także Erika Kaar Karkuszewska, Pawel Deląg, Piotr Głowacki, Mirosław Haniszewski i Mirosław Kropielnicki.

Serial będzie dostępny od 25 października na platformie VOD TVP, gdzie obejrzeć już można krótki zwiastun.   

Wydawca książek, Znak, zapowiedział już wydanie „Erynii” z serialową okładką.

Źródło: informacja prasowa wydawnictwa Znak

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: