artykuł seriale

Zakończono zdjęcia do „Rodu Smoka” | George R. R. Martin: „To wygląda wspaniale”

Zakończono zdjęcia do serialu HBO „Gra o tron: Ród Smoka” – poinformował George R.R.Martin, autor powieści „Ogień i krew”, która leży o podstaw produkcji. „Widziałem surowy montaż i kocham to. Wygląda wspaniale”.

„Ród Smoka” (The House of the Dragon) to serial opowiadający historię rodu Targaryenów i rozgrywa się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest słynna „Gra o tron”. W produkcji pojawią się m.in. Wil Johnson jako Ser Vaemond Velaryon – młodszy brat Corylsa Velaryona i dowódca floty, John Macmillan jako Ser Laenor Velaryon  – syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen, Savannah Steyn jako Lady Laena Velayron  – córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen i Theo Nate jako Ser Laenor Velaryon – syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

18 lutego autor powieści George R.R. Martin umieścił w mediach społecznościowych emocjonalny wpis: „Ekscytujące wieści z Londynu — poinformowano mnie, że zdjęcia do pierwszego sezonu HOUSE OF THE DRAGON zostały ZAKOŃCZONE” – pisze.

Zaznacza, że widział już wszystkie dziesięć odcinków, na razie po pierwszym montażu. „Kocham je. Oczywiście trzeba wykonać wiele pracy. Efekty specjalne, korekcja barwna, muzyka, cała postprodukcja. Ale scenariusz, reżyseria, aktorstwo – wszystko to wygląda wspaniale. Mam nadzieję, że polubisz je tak samo jak ja” – przekonuje pisarz. 

Martin jest też producentem serialu. Pozwala wiec sobie na spekulacje dotyczące daty premiery: „Pytacie, kiedy to zobaczycie? Kiedy smoki zatańczą? Chciałbym móc wam powiedzieć. Jak już wspomniałem, pozostaje wiele do zrobienia, a COVID utrudnia planowanie. Tej wiosny? Mało prawdopodobny. Może lato? Możliwe. Jesień? Kto wie?” – zastanawia się. I dodaje: „Dowiecie się, kiedy to zrobimy”.

Teaser serialu został pokazany w październiku podczas wirtualnego wydarzenia, na którym zaprezentowano europejskiej publiczności platformę HBO Max, która w Polsce zadebiutuje 8 marca.

%d bloggers like this: