artykuł nasz patronat wydarzenia

Nowa nagroda – za Kryminalny Debiut Roku | Pod naszym patronatem

Do 16 maja wydawcy mogą zgłaszać powieści do Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. Objęliśmy wydarzenie naszym patronatem.

Wręczenie nagrody odbędzie się 26 listopada 2022 r. w Toruniu. Autor wyróżnionej powieści otrzyma 25 tys. złotych i pamiątkową statuetkę.

To pierwsza w Polsce nagroda literacka honorująca twórców debiutujących w literaturze gatunkowej. Jej przyznanie poprzedzi szereg wydarzeń promujących twórczość krajowych “kryminalistów”. Będą to spotkania autorskie, warsztaty literackie, panele dyskusyjne. 

Nagroda ma charakter ogólnopolski i cykliczny – zostanie przyznana również w następnych latach. Jej fundatorem jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czteroosobowe jury wybierze zwycięską powieść spośród książek nadesłanych przez wydawnictwa. Zgodnie z Regulaminem wydawnictwo może zgłosić nie więcej niż 5 powieści. Ma na to czas do 16 maja 2022 r. Lista zgłoszonych książek zostanie opublikowana na stronie internetowej Książnicy Kopernikańskiej: www.ksiaznica.torun.pl

Tytuły nominowanych powieści poznamy najpóźniej do 9 listopada 2022 r. Spośród nich jury wybierze książkę, która zostanie uhonorowana Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. 

Więcej informacji w Regulaminie Nagrody za Kryminalny Debiut Roku 2021.

Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu we współpracy z Fundacją Kult Kultury. Partner: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patroni: Legimi.plBooklips.plZupełnie Inna OpowieśćPocisk. Magazyn Literacko-KryminalnyZbrodnia w BiblioteceMaszyna do PisaniaKultura w ZasięguRadio GraTylko Toruń.

%d bloggers like this: