artykuł

„Jak nakarmić dyktatora” trafiło do Hollywood | Bestseller Witolda Szabłowskiego serialem

Bestsellerowa książka Witolda Szabłowskiego „Jak nakarmić dyktatora” trafiła do Hollywood. Opcje do serialu na bazie książki kupiła firma Free Association, której właścicielem jest aktor Channing Tatum.

Maciej Musiał i Witold Szabłowski, fot. Pola Sobuń/materiały prasowe

Współproducentami serialu będą autor książki Witold Szabłowski oraz aktor i producent Maciej Musiał. Serial ma być fabularną opowieścią o kucharzu, który – wbrew własnej woli – zaczyna pracować dla krwawego dyktatora. Jego losy wzorowane będą na prawdziwych opowieściach kucharzy dyktatorów, do których Szabłowski dotarł pracując nad swoją książką.

„Jak nakarmić dyktatora” (W.A.B. 2019), to światowy bestseller. Witold Szabłowski dotarł do kucharzy pięciu dyktatorów i wysłuchał historii ich życia, a także gotował z nimi dania, które zmieniły historię. W 2021 książka otrzymała w Paryżu Gourmand Cookbook Award, tzw kulinarnego Oscara.

Najnowsza książka autora, „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”, to kontynuacja tematu gotowania. Tym razem Szabłowski opowiada historię Rosji i Związku Radzieckiego z perspektywy kucharzy.

Źródło: materiały prasowe wydawnictwa%d