artykuł seriale

Pierwszy teaser serialu „Ród Smoka” | Prequel „Gry o tron” w 2022 roku

„Nie sny uczyniły nas królami, ale smoki” – słyszymy w pierwszym teaserze serialu „Ród Smoka”, który jest prequelem „Gry o tron”. To ekranizacja powieści George’a R. R. Martina „Ogień i krew”. Premiera w 2022 roku w HBO Max.

Teaser został pokazany podczas wirtualnego wydarzenia, na którym zaprezentowano HBO Max europejskiej publiczności. Przypomnijmy, że w Polsce ta usługa streamingowa dostępna będzie w przyszłym roku.

„Ród Smoka” opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest „Gra o tron”. W produkcji pojawią się m.in. Wil Johnson jako Ser Vaemond Velaryon – młodszy brat Corylsa Velaryona i dowódca floty, John Macmillan jako Ser Laenor Velaryon  – syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen, Savannah Steyn jako Lady Laena Velayron  – córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen i Theo Nate jako Ser Laenor Velaryon – syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Autor powieści George R.R. Martin jest tez producentem wykonawczym, showrunnerami serialu są Ryan Condal (scenarzysta) i Miguel Sapochnik (m.in. reżyser pilota).

HBO Max, serwis streamingowy, należący do koncernu WarnerMedia, został dzisiaj przedstawiony europejskiej publiczności. Ma w ramach jednego serwisu połączyć rozrywkę, filmy, programy dla dzieci i seriale pochodzące od Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i Max Originals.

Przeczytaj także:

%d bloggers like this: