fragment książki

„Brud” Bartosza Kurka | Przeczytaj fragment książki

„Szybkie kroki odbijały się echem od ścian kamienic. Ulica 3 Marca w Sofii była kompletnie pusta. Igor uciekał, z trudem łapiąc oddech. Próbował w mroku dostrzec oblodzone fragmenty chodnika. Sylwestrowy mróz ściskał stolicę Bułgarii, a służby miejskie nie wszędzie dotarły z piaskiem i solą. Mężczyzna, który go gonił, nie odpuszczał. W prawej dłoni trzymał pistolet i tylko czekał na moment, by oddać jeden, czysty strzał”. Przeczytaj fragment powieści Bartosza Kurka „Brud”.

PRZECZYTAJ FRAGMENT (KLIKNIJ W OIBRAZEK) ⬇

Bartosz Kurek odsłania w swoim thrillerze kulisy działań wielkiego biznesu, który w wyścigu po intratną transakcję nie liczy się z nikim i z niczym. A ludzkie życie jest tylko jedną z kart przetargowych.

Powiedzmy to sobie od razu: sprzedaż toru wyścigowego na warszawskim Służewcu to pretekst. Nie tyle dla powieściowych graczy, tuzów biznesu z Polski i zagranicy, którzy rzeczywiście walczą tu bezpardonowo o ten atrakcyjny inwestycyjnie teren, co dla autora książki, Bartosza Kurka. Ten bowiem tak naprawdę pochyla się w książce nad mechanizmami uniwersalnymi, które dałyby się pewnie odnaleźć w niejednej transakcji. Mechanizmami, które w skrócie da się opisać jako niejasne, moralnie wątpliwe, a czasem wręcz nielegalne powiązania między światem biznesu, służb, polityki i mediów.

Przeczytajcie naszą recenzję:

Mamy tu z jednej strony bohatera – trochę wolnego ptaka, bardzo niezależnego, który ceni sobie wolność ponad wszystko, z drugiej strony mamy hazard, mamy emocje i ogromne pieniądze. Te dwa elementy zaczynały mi już do siebie pasować, pozostała kwestia wypełnienia tego przyzwoitą fabułą – mówi o „Brudzie” Bartosz Kurek. Rozmawia Przemysław Poznański.

Obejrzyj wywiad z autorem:

%d bloggers like this: