fragment książki

Max Czornyj, „Krew” | Przeczytaj fragment książki

„Przerażona uderzyła pięścią w grube, drewniane drzwi, lecz te ani drgnęły. Nagle w niewielkiej okrągłej szybie dostrzegła dziwny cień, który powoli wyłaniał się zza kłębu pary”. Przeczytajcie fragment powieści „Krew” Maksa Czornyja, wydanej przez wydawnictwo Filia.

PRZECZYTAJ FRAGMENT (KLIKNIJ W OBRAZEK) 👇

„Krew” to ósma już część kryminalnej serii, której głównym bohaterem jest komisarz Eryk Deryło z lubelskiej policji, choć nie wolno zapominać też o komisarz Tamarze Haler – policjantce, która towarzyszy Deryle już od kilku tomów. Tworzą oni nierozłączny duet śledczych, parę równorzędnych i uzupełniających się postaci, profesjonalistów mocno doświadczonych przez niełatwe sprawy, które przyszło im dotąd rozwiązać, ale i  przez los, stawiający im wyzwania także w życiu osobistym.

Dość powiedzieć, że Deryło ma za sobą m.in. pobyt w śpiączce i choć teraz wydaje się być w pełni sił, to choćby z racji wieku zaczyna zastanawiać się nad odejściem na emeryturę. W końcu – jak pisze Czornyj – komisarz jest niemal równolatkiem swojego citroena model H i „psują się w podobnie zastraszającym tempie”. Haler zaś – o czym dowiadujemy się na pierwszych stronach – też boryka się z problemem, który może sprawić, że jej dalsza zawodowa kariera stanie pod znakiem zapytania.

Dlatego dla tego duetu „Krew” jest tomem szczególnym. Sami bowiem mocno pokaleczeni, przynajmniej jeśli chodzi o ich pokiereszowana psychikę, bohaterowie muszą zmierzyć się z kolejną, niezwykle trudną do rozwiązania, zagadką zabójstwa – jak to u Czornyja – makabrycznego, obnażającego najmroczniejsze zakamarki morderczych umysłów.

Obejrzyj recenzję wideo:

%d bloggers like this: