artykuł seriale

Serial według kultowej książki „My, dzieci z dworca Zoo” | Premiera 27 lutego w HBO GO

Na HBO GO już od 27 lutego będzie można obejrzeć serial zrealizowany na podstawie kultowej książki Christiane F. „My, dzieci z dworca Zoo”. Od kwietnia serial pokazywać będzie też HBO.

„My, dzieci z dworca Zoo” to zapis wydarzeń z życia Christiane F., przedstawia historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania jej rodziców. Książka została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy i po raz pierwszy sfilmowano już w 1981 roku – za kamerą stanął wtedy Ulrich Edel.

Za serial odpowiada Philipp Kadelbach jako reżyser oraz Annette Hess jako główna scenarzystka i producentka kreatywna. Opowiedziana tu historia poszerza i przetwarza oryginalną opowieść Christiane F. Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu stworzonego w serialu, muzyka, która rozbrzmiewa na ekranie, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowie’go i we współpracy z David Bowie Estate. Autorami muzyki są producenci: Robot Koch i Michael Kadelbach.

Bohaterowie serialu – Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno – poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy pozostaje Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

W głównych rolach w serialu „My, dzieci z dworca Zoo” występują: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi.

27 lutego w GBO GO będzie można od razu obejrzeć wszystkich 8 odcinków produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień.

%d bloggers like this: