artykuł recenzja

„Wędrująca Ziemia” Cixina Liu pod naszym patronatem | Premiera 27 października

Już 27 października nakąłdem Domu Wydawniczego REBIS ukaże się zbiór opowiadań science-fiction „Wędrująca Ziemia”, których autorem jest Cixin Liu. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Jego „Problem trzech ciał” jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, po raz pierwszy w historii przyznaną zresztą autorowi nieanglojęzycznemu. trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy „Gry o tron” tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa.

„Wędrująca Ziemia” to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.

Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć.

„Kirkus Review”

Cixin Liu Cixin Liu (ur. 1963 r.) to jedna z największych gwiazd chińskiej i światowej fantastyki naukowej. Zanim w pełni poświęcił się karierze pisarskiej, przez wiele lat pracował jako inżynier w elektrowni. Opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction. Jego trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została uznana za największe w ostatnich latach wydarzenie w światowej SF, przetłumaczono ją na kilkadziesiąt języków. Książka znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa i Johna W. Campbella.

Spośród książek Liu REBIS opublikował dotąd „Piorun kulisty”, „Erę supernowej” oraz całą trylogię „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, złożoną z „Problemu trzech ciał”, „Ciemnego lasu” i „Końca śmierci”.

Nakręcona w 2019 roku na podstawie doskonałego tytułowego opowiadania tej antologii, „Wędrująca Ziemia”, pierwsza chińska superprodukcja science fiction, pobiła kasowe rekordy

Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem […] Niezwykłe.

„The New Yorker”

%d bloggers like this: