artykuł

„Zapach śmierci” Simona Becketta pod naszym patronatem | Premiera 13 listopada

Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej – „Zapach śmierci” już w księgarniach. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca, pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com.

Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się.

Bohater Becketta jest antropologiem sądowym. Pewnego letniego dnia Hunter odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie. Otóż w opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani, znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety.

Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży.

Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie. Bo szpital upomni się o kolejne ofiary.

Autor powieści, Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Zasłynął jako autor thrillerów kryminalnych, których głównym bohaterem jest właśnie antropolog sądowy – David Hunter. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Mieszka wraz z żoną w Sheffiled w Anglii.

%d bloggers like this: