artykuł

„Czarny wdowiec” Jacka Ostrowskiego już 5 czerwca | Powieść pod naszym patronatem

Już 5 czerwca premierę będzie miała powieść Jacka Ostrowskiego „Czarny wdowiec” – kontynuacja „Paragrafu 148”, czyli pierwszej części z kryminalnego cyklu sagi z mecenas Zuzą Lewandowską. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska pod naszym patronatem.

Tym razem Zuza Lewandowska bierze się za sprawę brutalnie zabitej młodej kobiety. W prywatnym śledztwie idzie pod prąd. Bo już taka jest – bezkompromisowa i pewna swego. Ale czy intuicja dobrze jej podpowiada, kto zlecił zabójstwo? Czy tajemnicze przesyłki, które dostaje od jakiegoś czasu, nie zbiją jej z tropu? W mieście ewidentnie grasuje bezwzględny oprawca. Czy Zuza zdąży odkryć, kto i dlaczego okrutnie okalecza mężczyzn, zanim otrzyma kolejna paczkę?  

– Zuza Lewandowska tym razem rozwiązuje aż dwie sprawy kryminalne. Co ważne, są to prawdziwe historie, które zaczerpnąłem z akt sadowych – mówi nam Jacek Ostrowski. I dodaje, że czytelników czeka spora dawka czarnego humoru i sporo zabawy, choć same opisane zbrodnie są bardzo okrutne.

– Ale na pewno się wkręcicie i będzie czekać na trzecią cześć, która już jesienią – zaznacza autor. Znany jest już tytuł tej powieści – „Sarkofag”.

%d bloggers like this: